S.Āboltiņa Saeimas namā tiekas ar Turcijas vēstnieci

(11.09.2014.)

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, ceturtdien, 11.septembrī, Saeimas namā tikās ar Turcijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Šerifu Serapu Ozdžoškunu (Serife Serap Özcoşkun). Vēstniece parlamentā bija ieradusies atvadu vizītē.

 Puses bija vienisprātis - Latvijas un Turcijas divpusējās attiecības raksturo aktīvs politiskais dialogs, laba sadarbība starptautiskajās organizācijās, tostarp NATO, un potenciāls ekonomiskās sadarbības stiprināšanai. Vēstniece pateicās Saeimas priekšsēdētājai par Latvijas nemainīgo atbalstu Turcijai kā Eiropas Savienības (ES) kandidātvalstij.

 Šajā kontekstā S.Āboltiņa sacīja, ka Latvijas kā nākamās prezidējošās valsts ES Padomē darba kārtībā būs jautājums par Eiropas nākotni, kā arī Austrumu partnerība, kas patlaban ir uzmanības centrā saistībā ar situāciju Ukrainā. Saeimas priekšsēdētāja tikšanās laikā atzinīgi vērtēja Velsas NATO samita lēmumus, kas ir būtiski visas alianses, tostarp Latvijas, drošībai.

S.Āboltiņa sacīja, ka tūristi no Latvijas bieži par galamērķi izvēlas tieši Turciju, savukārt, pārrunājot Latvijas un Turcijas parlamentāro sadarbību, Saeimas priekšsēdētāja atzinīgi novērtēja abu valstu Ārlietu komisiju kontaktus, uzsverot, ka tieši nozaru komisiju sadarbība ir laba platforma divpusējo attiecību stiprināšanai.

Vēstniece, atskatoties uz savu kadenci mūsu valstī, atzinīgi vērtēja daudzveidīgo kultūras dzīvi Latvijā, savukārt Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka kultūrai mūsu valstī vienmēr ir bijusi īpaša loma. Šogad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, un jau patlaban Latvija strādā pie kultūras programmas nākamā gada pirmajai pusei, kad mūsu valsts uzņemsies Eiropas Savienības prezidentūras pienākumus, teica S.Āboltiņa. 

 

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157647465938681/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=l6noo_twz2A&list=UUdQ1YxaZG3i7ygGCdU8mPKQ
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde