Saeimas priekšsēdētāja sveic Amerikas latviešu kopienu Lāčplēša dienā

(11.11.2013.)

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, svētdien, 10.novembrī, darba vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ietvaros piedalījās dievkalpojumā Ņujorkas latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes Jonkeru baznīcā, kā arī tikās ar Ņujorkas latviešu kopienu un sveica to Lāčplēša dienā.

„Novembris Latvijā ir īpaši patriotisks mēnesis, jo tieši šajā mēnesī ir mūsu valsts dzimšanas diena. Novembrī ir vēl kāda īpaša diena – 11.novembris jeb Lāčplēša diena. Toreiz, 1919.gada 11.novembrī, Rīgā izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas kā brīvas, demokrātiskas un neatkarīgas valsts liktenis. Tā bija neizmērāmi liela cilvēku varonība spēt nosargāt savu valsti, tāpēc ik gadu 11.novembrī, arī šodien, mēs pieminam latviešu karavīrus, kuri Brīvības cīņās nupat dibinātās Latvijas valsts vārdā ziedoja visdārgāko - savas dzīvības,” tautiešiem sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

S.Āboltiņa uzsvēra, ka šodien ikvienam no mums un mums visiem kopā ir īpašs uzdevums – neaizmirst tos, kuri par brīvu Latviju maksāja ar zaudētām dzīvībām. „Esmu lepna, ka šo uzdevumu godam pildāt arī jūs,” gandarījumu pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Tāpat tikšanās laikā Saeimas priekšsēdētāja ar kopienas pārstāvjiem pārrunāja aktualitātes Latvijas politikā un sadarbību saišu stiprināšanai.

Saeimas priekšsēdētāja uzturas darba vizītē ASV līdz 14.novembrim, kur piedalās 8. Vispasaules sieviešu parlamentu priekšsēdētāju konferencē. Tāpat S.Āboltiņa vizītes ietvaros tiekas ar latviešu diasporas pārstāvjiem.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde