Raivis Blumfelds Briselē: Eiropas Parlamenta lauksaimniecības tiešmaksājumu piedāvājums nav pietiekams

(26.06.2012.)

Eiropas Parlamenta piedāvājums visu dalībvalstu zemniekiem lauksaimniecības tiešmaksājumus nodrošināt vismaz 65 procentu apmērā no Eiropas Savienības (ES) vidējā līmeņa ir solis pareizā virzienā, bet tomēr nav pietiekams, un Latvija joprojām iestājas, ka visām dalībvalstīm jāsaņem vismaz 80 procenti. To Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāts Raivis Blumfelds (VL-TB/LNNK) uzsvēra pirmdien, 25.jūnijā, piedaloties Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas rīkotajā sanāksmē ar nacionālo parlamentu deputātiem par ES Kopējo lauksaimniecības politiku.

„Lai arī Eiropas Parlamenta piedāvājums ir solis pareizā virzienā, tomēr Latvijai tas  nav pieņemams. Latvija uzstāj, ka katrai dalībvalstij jāsaņem vismaz 80 procenti no vidējā tiešmaksājuma līmeņa.  Piemēram, lai nodrošinātu Baltijas valstīm tiešmaksājumu izlīdzinājumu līdz 80 procentiem no ES vidējā, ES budžetā papildus tas izmaksātu tikai aptuveni 2,1 miljardu eiro, kas ir 0,71 procents no kopējās 2014.-2020. gada  ES budžeta aploksnes,” teica deputāts.

„Nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžeta periodā 2014.-2020.gadam jānodrošina taisnīgi, godīgi un vienlīdzīgi tiešie maksājumi bez turpmākiem pārejas periodiem visiem ES lauksaimniekiem. Jaunā perioda tiešajiem maksājumiem ir jāstājas spēkā pilnā apmērā jau perioda sākumā 2014.gadā,” pauda R.Blumfelds.
 
Tāpat R.Blumfelds atgādināja, ka trīs Baltijas valstis jau kopš iestāšanās ES saņem viszemākos tiešos maksājumus, jo tiešo maksājumu aprēķinā tika izmantoti ražošanas apjomu dati pat no 90.gadu sākuma. Šajā laikā visām Baltijas valstīm bija raksturīga ļoti slikta situācija lauksaimniecībā un ekonomikā, ņemot vērā neseno Padomju Savienības sabrukumu un pāreju uz tirgus ekonomiku. Tādēļ maksājumu pamatā esošie references rādītāji stipri atšķiras no pašreizējiem ražošanas apjomiem, uzsvēra deputāts.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde