Kalniņa-Lukaševica: atbilde ES ekonomiskajai krīzei rodama eksportspējas veicināšanā

(22.02.2012.)

Efektīvākais veids kā pārvarēt Eiropas Savienības (ES) un eirozonas valstīs valdošo krīzi ir veicināt valstu eksportspēju un radīt jaunas darbavietas, pēc diskusijas ar ES ekonomikas politikas domnīcas „Bruegel” direktora vietnieku Guntramu Volfu (Guntram Wolf) uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica. Ar ekspertu trešdien, 22.februārī, tikās Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti.

„Ar ietekmīgās Briseles domnīcas direktora vietnieku šodien tikāmies, lai diskutētu par eirozonas un visas Eiropas Savienības ekonomikas tālākas attīstības modeļiem. Sarunas laikā bijām vienisprātis, ka izeja no krīzes primāri rodama palielinot eksporta apjomus un radot jaunas darbavietas,” pauž Z.Kalniņa-Lukaševica.

G.Volfs atzinīgi vērtēja nesen ES finanšu ministru panākto lēmumu par nākamās finanšu aizdevuma paketes piešķiršanu Grieķijai. Eksperts atzina, ka lēmums palīdzēs novērst eventuālo Grieķijas bankrotu un izstāšanos no eirozonas, kas varētu radīt ļoti negatīvu domino efektu citās ekonomiskās krīzes skartajās eirozonas valstīs.

Eirozona spērusi būtiskus soļus pareizā virzienā, tomēr tai joprojām trūkst visaptverošas stratēģijas krīzes risināšanai, un investoros saglabājas lielas bažas par eirozonas nākotni, uzsvēra G.Volfs.

Kā vienu no iespējamiem risinājumiem eksperts minēja tālāku eirozonas valstu integrāciju, izveidojot eirozonas „finanšu ministra” amatu ar plašām pilnvarām arī nodokļu jomā, kas patlaban ir dalībvalstu ekskluzīva kompetence. Vēsturiskā pieredze liecina, ka līdzīgas monetāras savienības sekmīgi var pastāvēt tikai tad, ja ir atbilstošas institūcijas, tālākas federālas integrācijas nepieciešamību pamatoja G.Volfs. 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde