Ārlietu komisijas deputāti ar ASV vēstnieci pārrunā abu valstu politisko un ekonomisko attiecību attīstību

(07.12.2011.)

Pēdējā gada laikā Latvijas un ASV tirdzniecības apjoms būtiski audzis un abu valstu ekonomiskajai sadarbībai joprojām ir labs tālākas izaugsmes potenciāls. To Saeimas Ārlietu komisijas deputāti atzina trešdien, 7.decembrī, tiekoties ar ASV ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Džūditu Gārberi (Judith Garber).

Tikšanās laikā puses pauda gandarījumu par abu valstu ekonomiskās sadarbības izaugsmi – šī gada desmit mēnešos Latvijas eksports uz ASV audzis par 150 procentiem, bet ASV eksports uz Latviju par 70 procentiem.

Vēstniece arī atzīmēja, ka Latvijai ir nozīmīga loma Ziemeļu transporta koridora darbībā, pa kuru uz Afganistānu caur Rīgas ostu tiek transportētas ASV nemilitārās kravas. Līdz šim caur Latvijas teritoriju pārvesti jau 36 tūkstoši konteineru Afganistānā dislocēto ASV karavīru apgādei. Dž.Gārbere atzīmēja, ka ar Latvijas valdību arī pārrunāta iespēja pa šo pašu tranzīta maršrutu nemilitārās kravas nogādāt arī otrā virzienā.  

ASV vēstniece pateicās par Latvijas karavīru ilgstošo dalību NATO vadītajā Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) vadītajā miera uzturēšanas misijā Afganistānā. „Latvija ir ASV stratēģiskais partneris, sabiedrotais un labs draugs,” tikšanās laikā teica Dž.Gārbere.

Pārrunājot situāciju Afganistānā, komisijas priekšsēdētāja biedrs Sergejs Mirskis vērsa uzmanību uz pēdējā laikā vērojamo drošības situācijas saasināšanos Afganistānas kaimiņvalstī Pakistānā. Pakistānai ir izšķiroša loma visa reģiona stabilitātes nodrošināšanā un tādēļ ASV cieši sadarbojas ar šo valsti, pauda vēstniece. Dž.Gārbere norādīja, ka pagaidām nav vērojama tieša drošības situācijas Pakistānā ietekme uz Afganistānā dislocēto militāro kontingentu apgādes ceļiem. 


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/6470583273/in/set-72157628316400901/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Sestdien, 3.jūnijā