Saeimā viesojas Nīderlandes, Austrijas un Ukrainas vēstnieki

(22.11.2011.)

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks otrdien, 22.novembrī, tiekoties ar Nīderlandes, Austrijas un Ukrainas vēstniekiem, pārrunāja iespējas stiprināt valstu ekonomisko sadarbību, kā arī parlamentāros kontaktus.

Sarunā ar Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Anatoliju Oļeiniku (Anatoliy Oliynyk) akcentēts abu valstu ekonomiskās sadarbības potenciāls. Vēstnieks rosināja apsvērt iespēju Latvijai iepirkt elektroenerģiju no Ukrainas. Tāpat vēstnieks piedāvāja Latvijai nākotnē izmantot konteinervilciena „Zubr” sniegtās iespējas nogādāt kravas līdz Ukrainas ostām pie Melnās jūras.

R.Ražuks sarunā atzīmēja, ka Latvijas un Ukrainas ekonomiskajai sadarbībai ir labs izaugsmes potenciāls, kuru Latvija ir ieinteresēta izmantot. Tāpat mūsu valsts gatava atbalstīt demokrātisko procesu attīstību Ukrainā, apliecināja Ārlietu komisijas priekšsēdētājs.   

Ekonomiskās sadarbības veicināšanas iespējas R.Ražuks šodien pārrunāja arī ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Jurianu Krāku (Jurriaan Kraak). Komisijas priekšsēdētājs sarunā kā prioritāti akcentēja nepieciešamību abu valstu labās divpusējās attiecības izmantot jaunu biznesa kontaktu radīšanai, tā sniedzot pienesumu Latvijas tautsaimniecības attīstībai.

Savukārt Austrijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Štefans Pēringers (Stefan Pehringer) sarunā ar R.Ražuku kā perspektīvu nozari Latvijas un Austrijas ekonomiskajā sadarbībā minēja atjaunojamās enerģijas sektoru.

Vēstnieks pauda viedokli, ka Austrijas iedzīvotāji diezgan labi zina Latvijas izcilos mūziķus un operas māksliniekus. Sniedzot visu nepieciešamo informāciju par Latvijas piedāvātajām biznesa attīstības iespējām, par Latviju vēl vairāk ieinteresēsies arī austriešu investori, sarunas gaitā bija vienisprātis amatpersonas.


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157628093934253/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde