Solvita Āboltiņa tiekas ar Beninas vēstnieci

(19.04.2011.)

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 19.aprīlī, tikās ar Beninas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Arleti Daņonu Vīņikēnu (Arlette Dagnon Vignikin), kura Latvijā ieradusies akreditācijas vizītē.

„Mūsdienu globalizētajā pasaulē arī dažādos kontinentos esošas valstis nav savstarpēji izolētas. Lai cik drošā un stabilā politiskajā un ekonomiskajā sistēmā mēs dzīvotu, nedrīkstam izlikties, ka mūs neskar notiekošais citviet pasaulē,” tikšanās sākumā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

S.Āboltiņa akcentēja Latvijas kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts ieinteresētību notiekošajā Āfrikas kontinentā. „Dažādus ar Āfrikas valstīm sniegtās ES palīdzības politiku saistītus jautājumus vairākkārt esmu pārrunājusi ar manu tautieti, Eiropas Savienības attīstības politikas komisāru,” apliecināja Saeimas priekšsēdētāja. Tāpat S.Āboltiņa darīja zināmu, ka Saeimā aktīvi darbojas deputātu grupa „Eiropas parlamentārieši Āfrikai”.

Pārrunājot iespējas aktivizēt abu valstu attiecības, Saeimas priekšsēdētāja līdzās ekonomikai kā otru perspektīvāko sadarbības jomu minēja kultūru. „Tieši kultūra vislabāk palīdz veidot cilvēciskos kontaktus starp tautām, jo tai nav nepieciešams tulkojums un papildus paskaidrojumi,” teica S.Āboltiņa, iepazīstinot ar iespējām, ko 2014.gadā sniegs Rīgas kļūšana par Eiropas Kultūras galvaspilsētu.

Arī vēstniece akcentēja cilvēcisko kontaktu lomu valstu attiecību veidošanā. Kā interesantu abas valstis vienojošu faktu vēstniece minēja to, ka Āfrikas izcelsmes Latvijas iedzīvotājus pārstāvošās Afrolatviskās Asociācijas valdes priekšsēdētājs Alans Zodeougans ir dzimis tieši Beninā. 

Ar vēstnieci šodien tikās arī Saeimas deputātu grupas „Eiropas parlamentārieši Āfrikai” priekšsēdētāja Ingrīda Circene. Puses bija vienisprātis, ka tieši starptautiskā asociācija Eiropas parlamentārieši Āfrikai ir labs sadarbības formāts attiecību veidošanai starp Beninu un Eiropas valstīm, tostarp, Latviju.

Karjeras diplomāte A.Daņona Viņikēna strādājusi Beninas vēstniecībā Krievijā, Ķīnā un Francijā, kā arī ieņēmusi dažādus amatus Beninas Republikas Ārlietu ministrijā. Vēstniece pastāvīgi rezidē Kopenhāgenā.


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157626530971076/with/5633850853/
Video no tikšanās pieejams: https://www.youtube.com/saeimaSAB#p/a/u/1/Rh4K6yjFnkk
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju