Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piedalīsies ES parlamentu priekšsēdētāju konferencē

(01.04.2011.)

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa no 3. līdz 5.aprīlim darba vizītē uzturēsies Briselē, kur piedalīsies Eiropas Savienības (ES) valstu parlamentu priekšsēdētāju ikgadējā konferencē, kā arī tiksies ar ES amatpersonām.

Parlamentu spīkeru konferences uzmanības centrā būs jautājumi par globālās finanšu krīzes ietekmi uz ES vienotās valūtas eiro stabilitāti un ES dalībvalstu nacionālo budžetu veidošanu. Parlamentu priekšsēdētāji diskutēs par ES dalībvalstu parlamentu un starpparlamentārās sadarbības lomu Eiropas ekonomiskajā pārvaldībā un tā dēvētā ES semestra uzsākšanā.

Tāpat konferencē plānots pārrunāt parlamentārās sadarbības mehānisma izveidi ES ārējās politikas un aizsardzības jomā, kā arī ES dalībvalstu parlamentu lomu nacionālo drošības iestāžu un Eiropola pārraudzībā. 

Vizītes ietvaros Briselē Saeimas priekšsēdētājai plānotas tikšanās ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Ježiju Buzeku (Jerzy Buzek), ES attīstības politikas komisāru Andri Piebalgu, kā arī vairākas divpusējās tikšanās ar ES dalībvalstu parlamentu priekšsēdētājiem. Tāpat S.Āboltiņa apmeklēs Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību ES.

ES dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāji Briselē arī tiksies ar Beļģijas karali Albertu II.  

Saeimas priekšsēdētāju vizītē pavadīs Saeimas sekretārs Kārlis Šadurskis.

ES valstu parlamentu priekšsēdētāju konferences par aktuālajiem savienības un dalībvalstu jautājumiem notiek jau kopš 1963.gada, kad pirmā šāda veida konference notika Romā.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 2.oktobrī
13:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde