Andrejs Klementjevs tiekas ar Indijas ārlietu ministri

(01.04.2011.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs piektdien, 1.aprīlī, tiekoties ar Indijas Republikas ārlietu valsts ministri Prenītu Kauru (Preneet Kaur), pārrunāja iespējas veicināt Latvijas un Indijas sadarbību ekonomikā, izglītībā un kultūrā, kā arī aktivizēt starpparlamentārās attiecības.

„Latvijas un Indijas divpusējās politiskās attiecības ir ļoti labas un aktīvas, un arī abu valstu tirdzniecības apgrozījums ar katru gadu pieaug. Tomēr Latvijas un Indijas ekonomiskajai sadarbībai joprojām ir liels izaugsmes potenciāls, it īpaši farmācijā, informācijas tehnoloģijās un citās nozarēs ar augstu pievienoto vērtību, kā arī izglītībā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs.

A.Klementjevs akcentēja Latvijas un Indijas aktīvo politisko dialogu, kā arī noslēgtos starpvalstu līgumus, kuri veido nepieciešamo līgumtiesisko bāzi tālākai ekonomiskajai sadarbībai. Spēkā jau stājies Latvijas un Indijas līgums par investīciju veicināšanu un aizsardzību, turpinās darbs pie līgumiem par dubultu neaplikšanu ar nodokļiem un sadarbību veselības jomā.

Pārrunājot sadarbību izglītības jomā, A.Klementjevs akcentēja iespēju Indijas studentiem iegūt izglītību Latvijas augstskolās, piemēram, medicīnas vai aviācijas programmās. Tā ir laba iespēja indiešu jauniešiem par adekvātu maksu iegūt kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītību Eiropas Savienības dalībvalstī, atzīmēja Saeimas priekšsēdētājas biedrs. Viņš arī aicināja Indiju apsvērt iespēju Latvijā atvērt diplomātisko pārstāvniecību, kas vēl vairāk veicinātu abu valstu sadarbību.

Arī ministre par perspektīvu atzina abu valstu sadarbību farmācijas un medicīnas jomā. Indija ir viena no pasaules vadošajām valstīm farmācijas nozarē, un tajā ražotajiem medikamentiem ir gan augsta kvalitāte, gan pieņemama cena. Labs potenciāls ir arī abu valstu sadarbībai ajūrvēdas medicīnas jomā, par kuru Latvijas iedzīvotājiem ir visai liela interese, atzina P.Kaura. Tāpat Indija gatava attīstīt plašāku sadarbību augsto tehnoloģiju, biomedicīnas, izglītības un tūrisma jomās, norādīja ministre.

Ar Indijas ārlietu valsts ministri šodien tikās arī Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Indijas parlamentu priekšsēdētājs Atis Lejiņš un grupas deputāti. Tikšanās laikā pārrunātas abu valstu parlamentāro kontaktu veicināšanas iespējas, kā arī sadarbība kultūras un izglītības jomā.

 

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157626279827025/with/5578790585/
Video no tikšanās pieejams: https://www.youtube.com/saeimaSAB#p/a/u/0/WSNBCpnY6-c
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
13:50  Saeimas Prezidija sēde