Saeimas komisija: Ziemeļu transporta koridors ir sekmīgs Latvijas un ASV ekonomiskās sadarbības piemērs

(13.12.2010.)

Latvijas un ASV ekonomiskā sadarbība jāveido tikpat aktīva, cik cieša ir abu valstu militārā sadarbība - šajā procesā labs paraugs ir sekmīgais NATO nemilitāro kravu tranzīts uz Afganistānu cauri Latvijas teritorijai. To pirmdien, 13.decembrī, tiekoties ar ASV ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Džūdiju Gārberi (Judith Garber), uzsvēra Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti.

„Ziemeļu transporta koridors, pa kuru cauri Latvijai uz Afganistānu tiek vestas ASV karaspēka apgādei nepieciešamās nemilitārās kravas, ir labs ekonomiskās sadarbības piemērs. Līdz šim cauri Rīgas ostai uz Afganistānu nosūtīti jau 20 tūkstoši konteineru, no kuriem katrs mūsu tautsaimniecībai dod 500 eiro,” norādīja komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Komisijas priekšsēdētājs arī pauda cerību, ka Latvijas uzņēmēji varēs ne tikai sniegt loģistikas pakalpojumus, bet arī Afganistānā izvietotajiem ASV karavīriem piegādāt mūsu valstī ražotu pārtiku un citas preces.

Kā sarunā atzina vēstniece, Latvijas uzņēmumu produkcijai būs jāatbilst stingrām kvalitātes un cenas prasībām. Nesen notikušās ASV militārās loģistikas aģentūras pārstāvju vizītes laikā Latvijā jau izvēlēti nedaudz vairāk par desmit uzņēmumiem, ar kuriem notiek padziļinātas sarunas. Turklāt noslēgts jau arī pirmais līgums par dzeramā ūdens piegādi.

Tāpat vēstniece pateicās par Latvijas dalību NATO vadītajā operācijā Afganistānā, kur mūsu valsts karavīri cīnās plecu pie pleca ar ASV karavīriem. Vēstniece augstu novērtēja, ka Latvija, neskatoties uz ekonomiskajām grūtībām, pilda savas starptautiskās saistības.


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/5257801816/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:30  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
12:30  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:30  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem