Daiga Mieriņa Polijā uzsver Eiropas kopējās ārējās drošības stiprināšanu kā vienu no būtiskākajiem uzdevumiem

(10.06.2024.)

“Eiropas kopējās ārējās drošības stiprināšana ir viens no būtiskākajiem uzdevumiem, un tam ir jāatvēl arī atbilstoši līdzekļi. Pret mums izmanto visas iespējas, lai destabilizētu situāciju uz robežas, tādēļ mums ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai robežu stiprinātu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa Polijas pilsētā Bjalistokā pirmdien, 10.jūnijā, tiekoties ar pārējo Baltijas valstu, Polijas un Ukrainas parlamentu priekšsēdētājiem.

D.Mieriņa pauda solidaritāti un visdziļāko līdzjūtību Polijai par tās robežsarga nāvi, kuru maija nogalē uz Polijas-Baltkrievijas robežas ar nazi sadūris migrants. “Šis traģiskais negadījums vēlreiz apliecina to, kādi kaimiņi ir mums blakus un ko mēs no viņiem varam sagaidīt. Skaidrs ir viens - mums ir jādara viss, lai tādi traģiski notikumi vairāk neatkārtotos,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Uzsverot, ka Eiropas Savienības ārēja robeža ir mūsu kopīgā atbildība, Daiga Mieriņa aicināja arī jauno Eiropas Parlamenta sasaukumu aktīvi iesaistīties mūsu kopīgās drošības stiprināšanā. Tāpat D.Mieriņa uzsvēra atbalstu Ukrainai.

Saeimas priekšsēdētāja tikās ar Igaunijas Rīgikogu priekšsēdētāju Lauri Husaru (Lauri Hussar), Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilytė-Nielsen), Polijas Sejma maršalu Šimonu Holovņu (Szymon Holownia) un Ukrainas Verhovna Radas priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku (Ruslan Stefanchuk).

Parlamentu priekšsēdētāji pirmdien tikās arī ar jauniešiem un diskutēja par reģiona drošības un pilsoniskās aktivitātes jautājumiem. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka laiks, kurā mēs dzīvojam, lai arī ir smags, tomēr tas ir arī iespēju laiks. “Mēs varam pārkārtot savu vērtību sistēmu, savas domas un salikt pa plauktiņiem – kas ir mūsu draugi un tie, kas mums palīdzēs visgrūtākajā brīdī, un arī kas ir mūsu ienaidnieks. Tās šausmas, ko piedzīvo Ukraina, mēs arī paši esam vēsturiski piedzīvojuši – tāpēc mums ir jādara viss, lai Ukraina uzvarētu, jo tā ir arī mūsu uzvara, mūsu drošība un nākotne,” sacīja D.Mieriņa.

Saeimas priekšsēdētāja līdz 11.jūnijam uzturas Polijā, kur piedalās Baltijas valstu, Polijas un Ukrainas parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720317778775
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 19.jūnijā
08:45  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas delegāciju
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Klimata un enerģētikas ministrijas rīkotā diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050. gadam”
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas rīkotie dārza svētki par godu Latvijā rezidējošajam diplomātiskajam korpusam