Konference par sociālo uzticēšanos

(27.10.2023.)

Lai diskutētu par sociālo uzticēšanos, kas Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2021.-2027.gadam noteikta kā viens no četriem Latvijas stratēģiskajiem mērķiem, piektdien, 27.oktobrī, Saeimā norisinājās starptautiska konference "Uzticēšanās sabiedrībā un uzticēšanās valsts varas institūcijām Latvijā". Konferencē aicināti piedalīties Saeimas deputāti, jomas pētnieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji. 

Konferences atklāšanā par uzticēšanos kā mūsu kopējo izaicinājumu dalībniekus uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša. Tāpat dalībniekus uzrunāja Somijas Finanšu ministrijas Publiskās pārvaldības departamenta Pārvaldības politikas nodaļas vadītāja, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Atvērtās pārvaldības darba grupas vadītāja Katju Holkeri (Katju Holkeri). 

Valsts kanceleja šī gada augustā sadarbībā ar biedrību “Latvijas Lauku forums” uzsāka sarunu ciklu, kurā ar iedzīvotājiem diskutē par uzticēšanos, izmantojot Somijā plaši izmantoto “dialoga apļu” metodi. Sarunas jau notikušas Rīgā, Pierīgā, Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē, Latgalē un Sēlijā, un konferences darba kārtībā būs šo sarunu kopsavilkums. 

Pasākumā par sarunu ar iedzīvotājiem rezultātiem un secinājumiem stāstīja biedrības “Latvijas Lauku forums” izpilddirektora pienākumu izpildītāja Zane Seredina un biedrības pētniece un eksperte Kristīne Rolle.      

Savukārt par uzticēšanās dinamiku, uzticēšanās trūkuma cēloņiem un uzticēšanos veicinošiem faktoriem Latvijas un starptautisko pētījumu kontekstā konferencē runāja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes sociālo zinātņu doktori Inta Mieriņa un Jurijs Ņikišins. 

Konference "Uzticēšanās sabiedrībā un uzticēšanās valsts varas institūcijām Latvijā" norisinājās Saeimas Baltiešu zālē, un interesenti tai varēja sekot līdzi tiešraidē Saeimas tīmekļvietnē  www.saeima.lv un parlamenta Facebook kontā.

 

Saeimas priekšsēdētāja konferencē: sabiedrības uzticēšanos valsts varai veidojam mēs paši

 

Konferences materiāli:

Programma

Biedrības "Latvijas Lauku forums" sabiedrības viedokļa izpētes "dialoga apļi" prezentācija

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes sociālo zinātņu doktora Jurija Ņikišina prezentācija

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes sociālo zinātņu doktorers Intas Mieriņas prezentācija

Konferences 1.daļas videoieraksts latviešu un angļu valodā 

Konferences 2.daļas videoieraksts latviešu un angļu valodā

Fotogrāfijas 

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 1.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Latvijas Republikas Saeimas, Sabiedriskās politikas centra “Providus” un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības rīkotā konference “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)