E.Smiltēns: pilsoniskās sabiedrības vēlme un spējas katru dienu iesaistīties valsts dzīves organizēšanā ir valsts drošības un izaugsmes jautājums

(12.09.2023.)
VideoGalerija

“Pilsoniskās sabiedrības vēlme, spējas un iespēja patiesi īstenot “suverēno varu” ir valsts drošības, izaugsmes un noturības jautājums. Tikai ar aktīvu visas sabiedrības iesaisti mēs spējam tikt galā ar ārējiem drošības izaicinājumiem,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, otrdien, 12.septembrī, parlamentā atklājot starptautisku konferenci “Partnerības demokrātijai, attīstībai un mieram”.

Saeimas priekšsēdētājs atzīmēja, ka Eiropas drošības stāsts šodien neapšaubāmi sākas Ukrainā, kas cīnās pret brutālo Krievijas agresiju un par savu brīvību un mūsu kopīgajām vērtībām. E.Smiltēns uzsvēra, ka Ukrainas drošība ir visas Eiropas drošība un mūsu cilvēku pašaizliedzība un neatlaidība, palīdzot Ukrainai, skaidri demonstrē mūsu sabiedrības briedumu. “Visbiežāk tieši nevalstiskās organizācijas ir Ukrainai sniegtā milzīgā atbalsta galvenais organizējošais un aizraujošais spēks. Tā arī mums jāturpina, ar pilnu jaudu, liekot kopā visus pūliņus un resursus līdz pilnīgai Ukrainas uzvarai,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs.

Visiem kopīgi ir jāmeklē arvien jauni veidi pilsoniskās sabiedrības ērtas un vienkāršas iesaistes veicināšanai, sacīja E.Smiltēns, atzīmējot, ka arī Saeimas darbs nav iedomājams bez līdzdalības. “Šī nama durvis vienmēr ir un būs atvērtas diskusijām un labākā risinājuma meklējumiem,” pauda Saeimas priekšsēdētājs.  

Saeimas priekšsēdētāja biedre un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica, sveicot konferences dalībniekus, pauda cerību, ka konferences laikā gūtās rekomendācijas būs labs palīgs mūsu pārstāvjiem Eiropas Padomes struktūrās. Saeimas priekšsēdētāja biedre atzīmēja, ka Latvija vēl līdz novembrim ir Eiropas Padomes prezidējošā valsts un kopā mēs varam paveikt daudz. Z.Kalniņa-Lukaševica piedalās paneļdiskusijā par vietējā un nacionālā līmeņa pilsoniskās sabiedrības organizāciju lomas stiprināšanu daudzpusējās sadarbības institūcijās.

Konferencē tās dalībnieki spriež par to, kā mainās partnerattiecības starp valdībām, daudzpusējās sadarbības institūcijām un pilsoniskās sabiedrības organizācijām un kāda ir vietējā līmeņa pilsoniskās aktivitātes loma un ietekme reģionālā un globālā līmenī. Konferenci organizē Saeima sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā alianse”, biedrību “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” un Latvijas Republikas Valsts kanceleju Latvijas prezidentūras Eiropas Padomes Ministru komitejā ietvaros.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720311128760
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 19.jūnijā
08:45  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas delegāciju
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Klimata un enerģētikas ministrijas rīkotā diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050. gadam”
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas rīkotie dārza svētki par godu Latvijā rezidējošajam diplomātiskajam korpusam