Saeimas priekšsēdētājs genocīda upuru piemiņas brīdī: gara spēks un ticība nezūd

(04.07.2023.)
VideoGalerija

“Dedzinot sinagogas, nacisti gribēja iznīcināt simbolus. Garīguma, ticības un identitātes simbolus. Nodega ēkas, bet gara spēks un ticība nepazuda,“ otrdien, 4.jūlijā, Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienai veltītā ziedu nolikšanas ceremonijā sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Saeimas priekšsēdētājs pauda, ka ebreju tautas genocīda upuru piemiņas vieta ir simbols, kas apliecina arī atmiņu spēku un nozīmi. Tā māca neaizmirst pagātni, atvērtām acīm raudzīties tagadnē un nākotnē, redzēt ļaunumu un nepieļaut tā atkārtošanos, jo arī šodien neapvaldīts ļaunums ir realitāte.

“Cilvēce ir nepietiekami mācījusies no pagātnes traģēdijām. Holokausta noliegšana, antisemītisms joprojām ir dzīvs,” sacīja E.Smiltēns, aicinot mācīties no pagātnes traģēdijām, novērst varmāku nesodāmības sajūtu un atjaunot taisnīgumu.  Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra holokausta radīto milzīgo zaudējumu un postu.

Holokausta upuru piemiņas brīdī piedalījās arī Saeimas Prezidija locekļi un deputāti, kā arī citas valsts amatpersonas un ārvalstu diplomātiskais korpuss.

Pirms 82 gadiem, 1941.gada 4. jūlijā, Rīgā tika nodedzinātas piecas sinagogas, iezīmējot aizsākumu nacistu okupācijas varas īstenotajam holokaustam.

 

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720309530612
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 19.jūnijā
08:45  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas delegāciju
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Klimata un enerģētikas ministrijas rīkotā diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050. gadam”
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas rīkotie dārza svētki par godu Latvijā rezidējošajam diplomātiskajam korpusam