Jānis Grasbergs Polijas delegācijai: esam Ukrainas balss Eiropas Savienībā

(30.05.2023.)
VideoGalerija

“Mēs esam Ukrainas balss Eiropas Savienībā,” otrdien, 30.maijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja biedrs Jānis Grasbergs, tostarp aicinot Baltijas valstis un Poliju sadarboties vēl ciešāk, lai spētu pārliecināt citas Eiropas Savienības dalībvalstis iesaistīties Ukrainas dzīvojamā fonda atjaunošanā. Saeimas priekšsēdētāja biedrs parlamentā tikās ar Polijas Republikas Sejma Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Radoslavu Fogelu (Radosław Fogiel) un viņa vadīto delegāciju.

R.Fogels atzinīgi vērtēja Latvijas iesaisti palīdzības sniegšanā Ukrainai, kā arī NATO Austrumu flanga stiprināšanā. Sejma Ārlietu komisijas priekšsēdētājs uzsvēra, ka jūlijā Viļņā gaidāmajā NATO samitā ir nepieciešams īstenot Madrides samitā pieņemtos lēmumus.

“Latvijas un Polijas sadarbība ir ļoti cieša, mēs jūtamies kā kaimiņvalstis,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja biedrs, akcentējot, ka attiecības kļūs vēl jo tuvākas, īstenojot ātrgaitas dzelzceļa infrastruktūras projektu “Rail Baltica”. Arī R.Fogels atzīmēja projekta nozīmi Eiropas drošības stiprināšanā, kā arī akcentēja Polijas uzņēmēju ieinteresētību tajā investēt.

Spriežot par Latvijas un Polijas sadarbību ekonomikā, J.Grasbergs akcentēja sadarbības iespējas pārtikas eksporta tirgū. Tāpat klātesošie sprieda par nepieciešamo atbalstu reģiona piena nozarei, kā arī pievērsās sadarbības iespējām enerģētikas jomā, īpaši izceļot atjaunojamos energoresursus.

Sarunā piedalījās arī Saeimas deputāti Kaspars Melnis un Edgars Putra.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720308689139
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 22.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
15:00  Saeimas Ārlietu komisijas sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu, Lietuvas Republikas parlamentu un Viļņas Universitātes Ārpolitikas institūtu rīkotā domnīca “Latvijas un Lietuvas ārpolitikas vīzija: tagad un turpmāk”