Edvards Smiltēns vizītē apmeklēs Rumāniju un Moldovu

(17.03.2023.)

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns no 19. līdz 21.martam uzturēsies vizītē Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē, kur kopā ar Rumānijas valsts augstākajām amatpersonām pārrunās NATO austrumu flanga stiprināšanu.

Bukarestē E.Smiltēns un viņa vadītā delegācija tiksies ar Rumānijas Deputātu palātas prezidentu Jonu-Marčelu Čolaku (Ion-Marcel Ciolacu), Rumānijas Senāta pagaidu prezidenti Alinu Gorgiu (Alina Gorghiu) un Rumānijas Ministru prezidentu Nikolaju Čiuču (Nicolae Ciucă). Tāpat plānota tikšanās ar Rumānijas Nacionālās aizsardzības ministru Angelu Tilveru (Angel Tîlvăr), kā arī Bukarestes mēru Nikušoru Danu (Nicușor Dan).

Savukārt no 21. līdz 24.martam Saeimas priekšsēdētājs uzturēsies vizītē Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā, lai apliecinātu mūsu valsts solidaritāti Moldovas ceļam uz Eiropas Savienību. Tāpat ar Moldovas valsts augstākajām amatpersonām plānots pārrunāt iespējas atbalstīt Moldovu cīņā pret Krievijas centieniem destabilizēt situāciju valstī.

Moldovas parlamentā Saeimas priekšsēdētājs un viņa vadītā delegācija tiksies ar tā priekšsēdētāju Igoru Grosu (Igor Grosu). Pēc tam Latvijas delegācija tiksies ar Moldovas prezidenti Maiju Sandu (Maia Sandu), kā arī Ministru prezidentu Dorinu Rečanu (Dorin Recean).

Viesojoties Moldovā, Latvijas parlamentārieši tiksies arī ar Moldovas Ārlietu un Eiropas integrācijas lietu ministru Niku Popesku (Nicu Popescu), kā arī ar deputātiem no Moldovas parlamenta Ārlietu komisijas un sadraudzības grupas ar Latvijas parlamentu.

Vizītes ietvaros E.Smiltēns un delegācija tiksies ar latviešu kopienas Moldovā pārstāvjiem, apmeklēs Ukrainas bēgļu centru, kā arī sniegs intervijas Rumānijas un Moldovas plašsaziņas līdzekļiem.

Saeimas priekšsēdētāju vizītē uz Rumāniju un Moldovu pavadīs Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas kopsēde
11:00  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aldi Laviņu un Satversmes tiesas tiesnešiem
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēde
12:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:30  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:00  Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas Augstākā instruktora kursa vizīte Saeimā
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Slovākijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Branislav Pavlovič
14:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Inovācijas ekosistēmas attīstības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Turcijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Şule Öztunç
15:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Eerik Marmei