Piektdien Saeimā norisināsies konference “Baltijas un Ziemeļvalstu ES sarunas 2023: vienotāki kā jebkad?”

(16.03.2023.)

Lai diskutētu par aktualitātēm Eiropas Savienībā (ES), tās lomu pasaulē un nākotni, tai skaitā ģeopolitiskā kontekstā, piektdien, 17.martā, Saeimā notiks augsta līmeņa ekspertu starptautiska konference “Baltijas un Ziemeļvalstu ES sarunas 2023: vienotāki kā jebkad?”. To organizē Saeima sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Konferenci atklās Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre un Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Kārlis Bukovskis.

Konferences ietvaros norisināsies vairākas paneļdiskusijas un paralēlās tiešsaistes sarunas. Konferences pirmajā daļā plānoto paneļdiskusiju uzmanības centrā būs jautājums par ES politisko realitāti, tostarp saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un ES ekonomikas noturību.

Savukārt konferences otrajā daļā plānotajās paralēlajās tiešsaistes sarunās no Kopenhāgenas, Helsinkiem, Rīgas, Stokholmas, Tallinas un Viļņas dalībnieki spriedīs par ES klimata un enerģētikas politiku un tiesiskumu, ES nākotni un militāro spēku, kā arī ES lomu Ukrainas nākotnē un migrācijas politiku.

Konferencē piedalīsies Latvijas un Eiropas augsta līmeņa amatpersonas un eksperti - Saeimas priekšsēdētāja biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle, Eiropas Revīzijas palātas loceklis un bijušais Nīderlandes ārlietu ministrs Stefs Bloks (Stef Blok), bijušais Somijas premjerministrs un Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Aleksanders Stubs (Alexander Stubb), Eiropas Savienības delegācijas Ukrainā vadītājs Mati Māsikas (Matti Maasikas) un citi.

Starptautiskā augsta līmeņa konference “Baltijas un Ziemeļvalstu ES sarunas 2023: vienotāki kā jebkad?” piektdien, 17.martā, sāksies pulksten 9.00 Baltiešu zālē, Jēkaba ielā 6/8. Tai varēs sekot līdzi tiešsaistē www.saeima.lv, parlamenta Facebook kontā, kā arī www.lai.lv, www.lsm.lv/eng.lsm.lv, Latvijas Ārpolitikas institūta un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Facebook kontos.

Mediju ievērībai:
Mediju pārstāvjus, kuriem nav pastāvīgās akreditācijas darbam Saeimā, lūdzam savlaicīgi pieteikties, rakstot e-pastu uz prese@saeima.lv vai zvanot uz tālruni 67087244.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas kopsēde
11:00  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aldi Laviņu un Satversmes tiesas tiesnešiem
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēde
12:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:30  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:00  Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas Augstākā instruktora kursa vizīte Saeimā
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Slovākijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Branislav Pavlovič
14:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Inovācijas ekosistēmas attīstības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Turcijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Şule Öztunç
15:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Eerik Marmei