Saeimas priekšsēdētājs: Gruzija var rēķināties ar Latvijas atbalstu ceļā uz Eiropas Savienību un NATO

(24.01.2023.)
VideoGalerija

“Gruzija ir tuvs Latvijas draugs un var rēķināties ar mūsu valsts atbalstu ceļā uz Eiropas Savienību un NATO. Tāpat mēs nelokāmi iestājamies par Gruzijas teritoriālo integritāti,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, otrdien, 24.janvārī, tiekoties ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Teu Maisuradzi (Tea Maisuradze). Vēstniece parlamentā bija ieradusies atvadu vizītē.

Vēstniece pateicās par Latvijas spēcīgo atbalstu un uzsvēra, ka mūs vieno kopīgas vērtības. T.Maisuradze akcentēja Gruzijas sabiedrības atbalstu valsts eirointegrācijas ceļam un piederību Eiropai. Lai varētu saņemt Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu, Gruzija turpina reformas.

Saeimas priekšsēdētājs un vēstniece pārrunāja situāciju Gruzijā, kurai piederošo Abhāzijas un Dienvidosetijas teritoriju kopš 2008.gada okupējusi Krievija. Tāpat E.Smiltēns un vēstniece sprieda par atbalstu Ukrainai, kas cīnās ne vien par savu, bet visas Eiropas brīvību un vērtībām. Kā akcentēja E.Smiltēns, agresorvalsts Krievija vēlas iedibināt tiesības uz spēku, iznīcinot tiesību spēku.

Latvija ir viena no aktīvākajām palīdzības sniedzējām Ukrainai, atbalsts veido procentu no valsts iekšzemes kopprodukta. “Lai arī pēc izmēra neesam tik liela valsts, mums ir liela sirds,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs, norādot uz atbalstu, ko Ukrainai sniedz Latvijas iedzīvotāji.

Pārrunājot parlamentārās sadarbības stiprināšanas iespējas, E.Smiltēns akcentēja, ka Saeimā izveidota arī deputātu grupa sadarbības veicināšanai ar Gruzijas parlamentu. Tajā darbojas vairāk nekā ceturtdaļa Saeimas deputātu.

Saeimas priekšsēdētājs pateicās vēstniecei par ieguldījumu valstu divpusējo attiecību stiprināšanā.

 

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720305474987
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 6.februārī
13:30  Saeimas Ārlietu komisijas sekretāres Irmas Kalniņas tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Sharon Rappaport Palgi
13:50  Saeimas Prezidija sēde