Pie Saeimas nama atklāj parlamenta simtgadei veltītu plāksni

(27.10.2022.)
VideoGalerija

“Ceļā uz savu valsti Latvijas tautas izvēle bija demokrātija un parlamentārisms, un mūsu vēsture liecina, ka tā ir bijusi pareizā izvēle,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 27.oktobrī, pie Saeimas nama svinīgā pasākumā atklājot Saeimas simtgadei veltītu plāksni.

“Pirms simts gadiem, 7.novembrī, uz pirmo sēdi sanāca Saeimas pirmais sasaukums, un vienlaikus spēkā stājās Satversme – mūsu valsts pamatlikums. Šī plāksne turpmāk ikvienam atgādinās šos mūsu valstij ļoti nozīmīgos notikumus,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.  

“Plāksnē ir vārdā nosauktas un iekaltas trīs mūsu tautas un valsts lielākās vērtības – brīvība, neatkarība un demokrātija,” uzsvēra I.Mūrniece, atzīmējot, ka šīs vērtības mūs stiprināja arī 1990.gada 4.maijā, kad Augstākā padome šajā namā pieņēma Neatkarības atjaunošanas deklarāciju un tika atjaunots Latvijas valstiskums. “Šodien mēs arī jūtamies stiprāki, jo esam Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja, paužot gandarījumu, ka šodien mūs ar savu klātbūtni ir pagodinājusi Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola (Roberta Metsola).

Plāksnes atklāšanā piedalījās arī Saeimas Prezidijs, deputāti, 4.maija deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka, Eiropas parlamenta viceprezidents Roberts Zīle un parlamenta delegācija, kā arī tēlnieks Jānis Strupulis.

Plāksni pie Saeimas nama ieejas veidojusi Saeima sadarbībā ar J.Strupuli, un to izgatavojuši Ķekavas akmeņkaļi.

1.Saeima uz pirmo sēdi sanāca 1922.gada 7.novembrī un iemiesoja tautas uzticību savam valstiskumam, brīvībai, neatkarībai un demokrātijai. Līdz ar parlamenta sanākšanu spēkā stājās arī Latvijas valsts pamatlikums – Satversme, kas noteica valsts iekārtu un varas īstenošanas principus.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720303223608
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests


Ceturtdien, 23.maijā
09:00  Saeimas 2024.gada 16.maija kārtējā sēdes turpinājums
09:30  Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes studiju kursa studentu vizīte Saeimā
10:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde (turpinājums)
12:35  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas - Lukaševicas un Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Vācijas Bundestāga Vācijas-Baltijas parlamentu sadarbības grupas deputātiem
17:00  2024.gada 23.maija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem