Inese Voika un Ēģiptes ārlietu ministra vietnieks spriež par enerģētiskās drošības stiprināšanu

(16.09.2022.)
VideoGalerija

Saeimas sekretāra biedre Inese Voika piektdien, 16.septembrī, parlamentā tikās ar Ēģiptes Arābu Republikas ārlietu ministra vietnieku Eiropas lietās Ihabu Ahmedu Talātu Nasru (Ihab Ahmed Talaat Nasr) un pārsprieda enerģētiskās drošības stiprināšanu un citus jautājumus, kas valstīm jārisina pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Saeimas sekretāra biedre uzsvēra Ēģiptes lomu reģiona enerģētiskās neatkarības veicināšanā no Krievijas, tostarp pārspriežot Eiropas Savienības vienošanos ar Izraēlu un Ēģipti par dabasgāzes importu.

I.Voika uzsvēra, ka Latvija ir viena no aktīvākajām Ukrainas atbalstītājām, sniedzot gan militāro, gan civilo palīdzību, kā arī strādājot starptautiskajās organizācijās. Ēģiptes ārlietu ministra vietnieks izcēla Ēģiptes valsts nostāju, ar balsojumiem ANO parādot atbalstu Ukrainai.

Saeimas sekretāra biedre pauda atzinību par Ēģiptes straujo progresu un ambīcijām digitālajā jomā, un puses bija vienisprātis par iespējām attīstīt ciešāku sadarbību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, kā arī augstākās izglītības jomā.

“Sadarbība starptautiskajās organizācijās ir ļoti būtiska, un to panākumus veido divpusējās attiecībās ieliktie pamati. Paužam gandarījumu par Latvijas un Ēģiptes lielisko partnerību,” sacīja I.Voika. Tāpat puses atbalstīja iespēju uzsākt ciešāku dialogu parlamentārā līmenī.

 


Fot
o: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720302128755
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 30.novembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Juridiskās komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna dalība un uzruna Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienai veltītajā piemiņas brīdī
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde