I.Mūrniece: mēs nekad neaizmirsīsim komunistiskā režīma pastrādātos noziegumus

(14.06.2022.)
VideoGalerija

“Mēs nekad neaizmirsīsim 1941.gada 14.jūnija deportācijas, kad tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Komunistiskais režīms centās iznīcināt pēc iespējas vairāk Latvijas elites pārstāvju – valsts amatpersonas, tiesnešus, virsniekus, diplomātus. Mēs neaizmirsīsim šos noziegumus un turpināsim par tiem atgādināt tik ilgi, kamēr PSRS vēsturiskie mantinieki nebūs lūguši piedošanu par komunistiskā terora gados salauztajām dzīvēm,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 14.jūnijā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu.

Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka Padomju Savienības okupācijas iestādes masveidīgu iedzīvotāju izsūtīšanu veica arī Baltkrievijā, Ukrainā un Moldovā. Teritorijās, kuras PSRS bija okupējusi saskaņā ar Molotova-Ribentropa pakta slepenajiem protokoliem tāpat kā Latviju, Lietuvu un Igauniju. “Deportācijas, ko mūsu senči piedzīvoja 1941.gada 14.jūnijā un 1949.gada 25.martā, ir genocīds pret latviešu tautu, tas atzīts starptautiski. Latvija tajās cieta īpaši smagi,” uzsvēra I.Mūrniece.

Šodien, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un deputāti piedalījās vainagu nolikšanas ceremonijā pie Latvijas Okupācijas muzeja piemiņas memoriāla “Vēstures taktīla”.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720299792243
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 5.oktobrī
08:30  Saeimas Prezidija sēde
08:55  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Turcijas parlamentu darba sanāksme- grupas vadītāja vietnieka vēlēšanas
09:00  Saeimas 2023. gada 5. oktobra kārtējā sēde
10:30   Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Moldovas parlamentu darba sanāksme – grupas vadītāja vēlēšanas
10:30  Nacionālās drošības komisijas sēde
10:35  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu darba sanāksme – grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola un komisijas deputātu tikšanās ar Palestīnas Valsts ārlietu minisitra vietnieci Amal Jadou