Inese Lībiņa-Egnere Moldovā: Moldovas tauta stingri atbalsta savu valsti eirointegrācijas ceļā

(08.06.2022.)
Galerija

“Neskatoties uz Krievijas kara Ukrainā izraisītajiem milzu izaicinājumiem valsts ekonomikai, Moldovas tauta stingri atbalsta Moldovas Eiropas integrācijas ceļu un vēlmi kļūt par Eiropas Savienības kandidātvalsti,” sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere trešdien, 8.junijā, Moldovā.

I.Lībiņa-Egnere līdz 9.jūnijam uzturās vizītē Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā, kur norisinās EPPA Pārraudzības komitejas novērotāju vizīte.

Vizītes ietvaros EPPA līdzziņotājiem tiekoties ar Moldovas Republikas prezidenti Maju Sandu (Maia Sandu), parlamenta spīkeru Igoru Grosu (Igor Grosu), premjerministri Natāliju Gavrilicu (Natalia Gavrilița), Moldovas tieslietu un iekšlietu ministriem, kā arī citām augstākajām amatpersonām, pārspriestas turpmākās reformas tieslietu sistēmā un korupcijas apkarošanas jomā, kā arī aktualitātes mediju jomā un minoritāšu aizsardzībā. Tāpat pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar ģeopolitiskajiem notikumiem, tostarp Krievijas agresijas pret Ukrainu ietekmi uz demokrātisko institūciju darbu.

EPPA ir Eiropas Padomes statūtorganizācija, kuras uzmanības lokā ir cilvēktiesību, daudzviedokļu demokrātijas un tiesiskas valsts aizstāvēšana, Eiropas kultūras identitātes un daudzveidības izpratnes un attīstības veicināšana un aktuālu Eiropas sabiedrības jautājumu risināšana, kā arī demokrātiskās stabilitātes stiprināšana Eiropā, atbalstot politiskās, likumdošanas un konstitucionālās reformas.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 9.augustā
10:00  "Saskaņa" sociāldemokrātiskās partijas frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Liang Jianquan