Saeimas simtgadei veltītai ceriņu šķirnei svinīgi dots vārds ‘Brīve’

(26.05.2022.)
VideoGalerija

Saeimas namā ceturtdien, 26.maijā, svinīgā pasākumā tika dots vārds jaunai ceriņu šķirnei, kas veltīta Saeimas simtgadei. Ceriņu šķirne nosaukta vārdā ‘Brīve’. Tā simboliski vēsta par uzticību mūsu valsts lielākajām vērtībām – brīvībai, neatkarībai un demokrātijai.

Esam priecīgi, ka Saeimas simtgadi varam iezīmēt ar kaut ko dzīvu, zaļojošu, kaut ko, kas sagādā cilvēkiem prieku, - jaunu ceriņu šķirni, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. “Domājot par kaut ko skaistu un paliekošu, kas paralēli iezīmētu Saeimas simtgadi, tika pārcilātas dažādas idejas, līdz apstājāmies pie ceriņiem. Ceriņus Latvijā ļoti mīlam. Tie ir katrā viensētā, tie ir pilsētu apstādījumos, parkos, pie dzīvojamām mājām un plašākas pulcēšanās vietās,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

I.Mūrniece pateicās Dārzkopības institūtam, kur jaunā ceriņu šķirne selekcionēta, un institūta vadošajai pētniecei, šķirnes selekcionārei Sarmītei Strautiņai. Pasākumā Dārzkopības institūtam tika nodota plāksne ar aprakstu, kam par godu ir radīts jaunais ceriņš. Tā turpmāk atradīsies pie šķirnes stāda Dārzkopības institūta ceriņu dārzā Dobelē.

“Lai ceriņi plaukst un zied un lai plaukst un zied mūsu Latvija,” sacīja I.Mūrniece.

Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele atzīmēja, ka ceriņi ir mūsu valsts identitātes daļa. To selekcija ir garš un lielu pacietību prasošs process, jo no brīža, kad tiek sākts darbs pie jauna ceriņa līdz brīdim, kad tiek radīta šķirne un tai tiek dots vārds, paiet vismaz 20 gadi. Šodien svinam ceriņu šķirnes ‘Brīve’ vārda došanas svētkus. ‘Brīves’ ziedi ir balti, lieli, vienkārši un smaržīgi, sacīja I.Ebele.

Stilizēts ceriņa zieds, ko ieskauj parlamenta izkārtojums amfiteātra formā, iekļauts arī Saeimas simtgades logo.

1.Saeima uz savu pirmo sēdi pulcējās 1922.gada 7.novembrī, un līdz ar parlamenta sanākšanu spēkā stājās arī Latvijas valsts pamatlikums jeb Satversme.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720299271713
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 25.maijā