Starptautiska konference “Baltijas ES sarunas 2022: aktuālie izaicinājumi un ilgtermiņa redzējums”

(18.03.2022.)

Lai diskutētu par aktuālo situāciju Eiropas Savienībā Covid-19 pandēmijas un jaunās ģeopolitiskās situācijas ietekmē, piektdien, 18.martā, notika augsta līmeņa ekspertu starptautiska konference “Baltijas ES sarunas 2022: aktuālie izaicinājumi un ilgtermiņa redzējumi”. To organizēja Saeima sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Konferenci atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre.

Konferences ietvaros norisinājās četras paneļdiskusijas. Pirmajā no tām uzmanības centrā bija jautājums par Eiropas nākotni, tostarp kontekstā ar karu Ukrainā. Otrā paneļa saruna bija veltīta energoapgādes drošības un klimata politikas mērķiem. Savukārt trešajā paneļa sarunā dalībnieki sprieda par kiberdrošību digitālajā Eiropā. Noslēguma sarunā dalībnieki diskutēja par Eiropas Savienības lomu pasaulē, tostarp Ukrainas vēlmi pievienoties Eiropas Savienībai.

Konferencē piedalījās Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks jautājumos par ekonomiku cilvēku labā un Eiropas Savienības tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis, bijušais Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Hanss Gerts Poterings (Hans-Gert Pöttering), Šveices Federālā tehnoloģiju institūta Cīrihē profesors Franks Šimmelfennigs (Frank Schimmelfennig), Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieks Tibo Klenērs (Thibaut Kleiner) un citi.

Konferencei varēja sekot līdzi tiešsaistē www.saeima.lv, parlamenta Facebook kontā, kā arī www.liia.lv, www.lsm.lv/eng.lsm.lv, www.baltictimes.com, Latvijas Ārpolitikas institūta un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Facebook kontos.

 

Ināra Mūrniece: mūsu valsts un sabiedrība iestājas par Ukrainu Eiropas Savienībā

 

Konferences materiāli

Programma

Fotogrāfijas

Konferences videoieraksti latviešu valodā: 1.daļa2.daļa, 3.daļa, 4.daļa, 5.daļa

                                             angļu valodā: 1.daļa, 2.daļa, 3.daļa, 4.daļa, 5.daļa

Sestdien, 18.maijā
19:00  Muzeju nakts Saeimā. Ekspozīcija “Latvija ES un NATO 20”