Norisinās Valsts valodas dienai veltīta konference

(07.10.2021.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci piektdien, 8.oktobrī, piedalījās Valsts valodas dienai veltītās konferences “Valsts valoda – tas ir darbības vārds. Valsts valoda 21.gadsimta Latvijai” atklāšanā. Konference norisinājās daļēji attālināti. 

Diskusijā piedalījās arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedrs Raivis Dzintars. 

Pasākuma mērķis bija uzsvērt latviešu valodas nozīmi Latvijas valstiskuma identitātē un saliedētas sabiedrības veidošanā. Konferencē daļēji attālināti pulcējās valsts valodas politikas veidotāji, mācībspēki un eksperti, lai diskutētu par modernu valsts valodas politiku. 

Konferencē sprieda par rīcībpolitiku valsts valodas politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gadam īstenošanai, kā arī latviešu valodu digitālajā vidē Eiropas valodu kontekstā. Tāpat konferences dalībnieki diskutēja par latviešu valodu 21.gadsimta skolā. 

Konferenci “Valsts valoda – tas ir darbības vārds. Valsts valoda 21.gadsimta Latvijai” organizēja Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Saeimu un Izglītības un zinātnes ministriju. Konference norisinājās piektdien, 8.oktobrī, Rīgas pils Svētku zālē, Pils laukumā 3. 

Interesenti konferencei tiešraidē varēja sekot Saeimas mājaslapā www.saeima.lv, Valsts prezidenta kancelejas mājaslapā www.president.lv un Facebook kontos, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas Facebook kontā un Latvijas sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv

Saeimas priekšsēdētāja valsts valodai veltītajā konferencē: latviešu valoda un latviskā kultūra ir valsts pamatvērtības


Konferences materiāli

Programma

Foto

Video ieraksts 

Pirmdien, 15.aprīlī
13:50  Saeimas Prezidija sēde