Saeimā ar zinātnisko konferenci atzīmē valstsvīra Jāņa Čakstes 160 gadu jubileju

(13.09.2019.)

Godinot Tautas padomes priekšsēdētāju, Satversmes sapulces prezidentu un pirmo Latvijas Valsts prezidentu Jāni Čaksti 160.jubilejā, Saeimā piektdien, 13.septembrī, notika zinātniska konference “Jānis Čakste – 160”.

Svinīgo pasākumu atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un J.Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste.

Konferencē ar akadēmisko lasījumu “Valstsvīrs. Parlamentārā dimensija. Valsts prezidents” piedalījās Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš. Tāpat ar lasījumu “Starptautisko tiesību profesors. Parīzes Miera konference. Tautu Savienība” klātesošos iepazīstināja Londonas Universitātes koledžas asociētais profesors starptautiskajās publiskajās tiesībās Mārtiņš Paparinskis.

Muzeja “Jāņa Čakstes māja” ekskursiju vadītāja Ineta Freimane konferences dalībniekus uzrunāja par valstsvīra personību, dzimtu un mājām, bet J.Čakstes stipendiāts Reinis Labzars uzstājās ar lasījumu “Cauri laikiem. Nākotnes dimensija”.

Pēc akadēmiskajiem lasījumiem notika Nacionālās enciklopēdijas šķirkļa par J.Čaksti svinīgā atvēršana, un klātesošos uzrunāja Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis.

Saeimas nama Dzeltenajā zālē norisinājās J.Čakstes grāmatas “Latvieši un viņu Latvija: kāda latvieša balss” atkārtotā izdevuma svinīgā atvēršana un valstsvīram veltītās ekspozīcijas atklāšana.

Konferenci rīkoja parlaments sadarbībā ar J.Čakstes dzimtu.

Interesenti konferencei varēja sekot līdzi tiešsaistē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

 

Ināra Mūrniece: demokrātija – Jāņa Čakstes izvēlētais ceļš Latvijas valsts attīstībai

 

Konferences materiāli:

Programma

Konferences videoieraksts

Fotogrāfijas

Videosižets

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 20.janvārī
09:00  Saeimas 2022. gada 20. janvāra pirmā attālinātā ārkārtas sēde
09:20  Saeimas 2022. gada 20. janvāra otrā attālinātā ārkārtas sēde
10:00  Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Jura Rancāna tikšanās ar Lietuvas Republikas parlamenta Nacionālās drošības un Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Laurynas Kasčiūnas un komisijas deputātiem
11:45  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Lietuvas Republikas parlamenta Nacionālās drošības un Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Laurynas Kasčiūnas un komisijas deputātiem
12:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Māra Kučinska un komisijas deputātu tikšanās ar Lietuvas Republikas parlamenta Nacionālās drošības un Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Laurynas Kasčiūnas un komisijas deputātiem