Konferencē Saeimā diskutē par Baltijas valstu aktualitātēm Eiropas Savienības nākotnes attīstības scenāriju kontekstā

(05.04.2019.)

Lai diskutētu par Baltijas valstu aktualitātēm Eiropas Savienības (ES) nākotnes attīstības scenāriju kontekstā, Saeimā piektdien, 5.aprīlī, notika starptautiska konference “Baltijas ES sarunas 2019: politisko pārmaiņu gaidās”. To organizēja Saeima sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu (LĀI) un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecību Latvijā.

Konferenci atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, LĀI direktors Andris Sprūds un EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja vietas izpildītājs Andris Kužnieks.

Pirmā konferences sesija bija veltīta politiskās atjaunošanās procesiem ES. Savukārt otrās sesijas laikā dalībnieki sprieda par ES daudzgadu budžeta plānu 2021.-2027.gadam.

Pēc tam norisinājās trīs paralēlas diskusijas. Pirmajā no tām uzmanības centrā bija jautājums par Eiropas informācijas telpu un mūsdienu demokrātijām. Otrā diskusija bija veltīta jautājumam par Eiropas drošības un aizsardzības politikas sistēmas nākotni. Savukārt trešajā diskusijā klātesošie sprieda par ES taktiku “tirdzniecības kara” laikā.

Pasākuma noslēguma sesijā “ES un ASV: vai patiesu draugu iepazīsti tikai nelaimē?” klātesošie diskutēja par ES un ASV starptautiskajām attiecībām un to potenciālo nākotnes attīstību, ņemot vērā arī nākamās ASV prezidenta vēlēšanas, kas notiks 2020.gadā.

Interesenti konferencei varēja sekot līdzi tiešsaistē parlamenta mājaslapā www.saeima.lv.

Diskusijās piedalījās Starptautiskā drošības un aizsardzības centra direktors Svens Sakovs (Sven Sakkov), bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, Latvijas Universitātes profesore Inna Šteinbuka un citi.

 

Konferences materiāli:

Programma latviešu un angļu valodā

Eiropas Revīzijas palātas locekļa Mihaila Kozlova prezentācija 

Videoieraksts latviešu valodā 1.daļa2.daļa3.daļa, 4.daļa un angļu valodā 1.daļa2.daļa3.daļa, 4.daļa

Sesijas "Eiropas aizsardzības struktūras: izveides procesā?" audioieraksts latviešu un angļu valodā

Sesijas "Eiropas Savienības taktika “tirdzniecības kara” laikā" audioieraksts angļu valodā (tulkojumu latviešu valodā nav iespējams tehniski nodrošināt)

Fotogrāfijas

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 9.augustā
10:00  "Saskaņa" sociāldemokrātiskās partijas frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Liang Jianquan