Saeimā augsta līmeņa diskusijā meklē risinājumus efektīvākai iestāžu sadarbībai vardarbības pret bērniem novēršanā

(31.05.2017.)

Saeimā trešdien, 31.maijā, norisinās augsta līmeņa politikas veidotāju diskusija “Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?”. Diskusija rīkota, lai analizētu situāciju Latvijā un apspriestu starptautisko ekspertu piedāvātos efektīvākos risinājumus vardarbības pret bērniem novēršanā. 

“Pasaules Veselības organizācijas dati ir satraucoši, un tie liecina, ka Eiropas reģionā vardarbīgas izturēšanās dēļ katru gadu mirst ap 850 bērniem vecumā līdz 15 gadiem. Vardarbības un cietsirdīgas izturēšanās pret bērniem izskaušana ir izvirzīta arī par vienu no ANO Globālās attīstības mērķiem. Tāpēc Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, ir būtiski vēl intensīvāk stiprināt vardarbības agrīnās novēršanas sistēmu, lai jau pēc pirmās saņemtās informācijas, kas liecina vai var liecināt par bērnu atstāšanu novārtā un vardarbības risku, sekotu savlaicīga un saskaņota institūciju rīcība,” pirms diskusijas pauda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča. 

Diskusiju atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, un tās dalībniekus uzrunāja arī Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja A.Barča, labklājības ministrs Jānis Reirs, veselības ministre Anda Čakša, kā arī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) galvenās mītnes Ženēvā pārstāvis Aleksandrs Batčārs (Alexandr Butchart). 

Ziņojumu klātesošajiem par aktuālās situācijas analīzi saistībā ar vardarbību pret bērniem Latvijā sniedza Latvijas Universitātes profesore Aivita Putniņa, savukārt situāciju Eiropā raksturoja PVO Eiropas reģionālā biroja pārstāvis Dinešs Sethi (Dinech Sethi). 

Diskusijā par turpmākajiem soļiem efektīvākai starpinstitūciju sadarbībai vardarbības novēršanā runāja Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja A.Barča, labklājības ministrs J.Reirs, veselības ministre A.Čakša, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, PVO Eiropas reģionālā biroja pārstāvis D.Sethi, tiesībsargs Juris Jansons un Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs. 

Diskusiju “Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?” organizēja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija savdabībā ar PVO, Labklājības ministriju un Veselības ministriju.

 

Saeimas priekšsēdētāja: neviena institūcija nespēj sargāt bērnu tā, kā ģimene

 

Diskusijas materiāli: 

Programma

Latvijas Universitātes profesores Aivitas Putniņas prezentācija

Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja pārstāvja Dineša Sethi (Dinesh Sethi) prezentācija

Diskusijas videoieraksts latviešu valodā un angļu valodā

Fotogrāfijas

Videosižets

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 3.jūnijā