Saeimas priekšsēdētāja atklās rakstu krājumu par tiesiskās drošības un paļāvības principiem

(31.05.2017.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 1.jūnijā, piedalīsies rakstu krājuma „Vispārējie tiesību principi: tiesiskā drošība un tiesiskā paļāvība” atklāšanas pasākumā Latvijas Universitātē.

Rakstu krājumu, kas veltīts tiesiskās drošības un paļāvības principu kā tiesiskas un demokrātiskas valsts tiesību sistēmas sastāvdaļas analīzes Latvijas un starptautisko tiesību kontekstā, izdod „Tiesu namu aģentūra”. Izdevumā iekļautos zinātniskos rakstus veidojis 19 autoru kolektīvs profesora, Tiesību zinātņu pētniecības institūta vadītāja un Saeimas deputāta Ringolda Baloža vadībā, viņš ir arī šīs grāmatas idejas autors.

Izdevuma mērķis ir veicināt vienotu un konsekventu izpratni par tiesiskās drošības un paļāvības principiem, kā arī sekmēt pareizu to lietojumu. Grāmata veidota, balstoties uz 2016.gada janvārī notikušo konferenci „Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā”, kurā aplūkota faktiskā situācija par šo principu izpratni un ievērošanu iestādēs un tiesās, kā arī sniegti priekšlikumi tālākai attīstībai.

Rakstu krājuma „Vispārējie tiesību principi: tiesiskā drošība un tiesiskā paļāvība” atklāšana notiks ceturtdien, 1.jūnijā, pulksten 15.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā, Rīgā, Raiņa bulvārī 19.


Saeimas Preses dienests

Sestdien, 3.jūnijā