Saeimā notiek augsta līmeņa diskusija par iestāžu sadarbību vardarbības pret bērniem novēršanā

(31.05.2017.)

Saeimā trešdien, 31.maijā, notiks augsta līmeņa politikas veidotāju diskusija “Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?”. Tās mērķis ir analizēt situāciju Latvijā un apspriest starptautisko ekspertu piedāvātos efektīvākos risinājumus vardarbības pret bērniem novēršanā. 

“Pasaules Veselības organizācijas dati ir satraucoši, un tie liecina, ka Eiropas reģionā vardarbīgas izturēšanās dēļ katru gadu mirst ap 850 bērniem vecumā līdz 15 gadiem. Vardarbības un cietsirdīgas izturēšanās pret bērniem izskaušana ir izvirzīta arī par vienu no ANO Globālās attīstības mērķiem. Tāpēc Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, ir būtiski vēl intensīvāk stiprināt vardarbības agrīnās novēršanas sistēmu, lai jau pēc pirmās saņemtās informācijas, kas liecina vai var liecināt par bērnu atstāšanu novārtā un vardarbības risku, sekotu savlaicīga un saskaņota institūciju rīcība,” pirms diskusijas pauž Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča. 

Diskusiju atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, un tās dalībniekus uzrunās arī Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja A.Barča, labklājības ministrs Jānis Reirs, veselības ministre Anda Čakša, kā arī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) galvenās mītnes Ženēvā pārstāvis Aleksandrs Batčārs (Alexandr Butchart). 

Ziņojumu klātesošajiem par aktuālās situācijas analīzi saistībā ar vardarbību pret bērniem Latvijā sniegs Latvijas Universitātes profesore Aivita Putniņa, savukārt situāciju Eiropā raksturos PVO Eiropas reģionālā biroja pārstāvis Dinešs Sethi (Dinech Sethi). 

Diskusijā par turpmākajiem soļiem efektīvākai starpinstitūciju sadarbībai vardarbības novēršanā diskusijā runās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja A.Barča, labklājības ministrs J.Reirs, veselības ministre A.Čakša, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, PVO Eiropas reģionālā biroja pārstāvis D.Sethi, tiesībsargs Juris Jansons un Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs. 

Diskusiju “Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?” organizē Saeimas Sociālo un darba lietu komisija savdabībā ar PVO, Labklājības ministriju un Veselības ministriju. 

Pasākums trešdien, 31.maijā, notiks Saeimas ēkas Jēkaba ielā 6/8 Baltiešu zālē, un tas sāksies pulksten 10.30. Diskusijai tiešsaistē varēs sekot arī Saeimas mājaslapā www.saeima.lv

Diskusijas programma

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde