Deputāti vērtēs plānoto nodokļu reformu no sociālā aspekta

(07.03.2017.)

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti trešdien, 8.martā, uz komisijas sēdi aicinājuši atbildīgo ministriju pārstāvjus, lai iztaujātu par plānotajām izmaiņām nodokļu politikā un izvērtētu tās no sociālās politikas skatupunkta.

“Nodokļu reformu, kas sola vairāk nopelnītās naudas atstāt strādājošo maciņos, varam vērtēt kā soli pretim sociālās situācijas uzlabošanai valstī. Taču vienlaikus vēlamies gūt daudz detalizētāku ieskatu plānotajā nodokļu reformā. Proti, vai izmaiņas skars arī sociālās iemaksas? Vai daļu no tām plānots novirzīt veselības aprūpes finansēšanai, un kā tādā gadījumā kompensēt iztrūkumu pensiju un pabalstu budžetā? Vai un kā valdība plāno risināt minimālo sociālo iemaksu jautājumu? No sociālās drošības viedokļa šie jautājumi ir ne mazāk būtiski kā iedzīvotāju ienākuma nodokļa izmaiņas,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Kā uzsver komisijas vadītāja, deputātus interesē plānotās reformas ietekme ne vien uz strādājošajiem, bet arīdzan senioriem un citām sociāli mazāk aizsargātām iedzīvotāju grupām. 

Komisijas sēdē aicināti piedalīties Finanšu ministrijas un Labklājības ministrijas pārstāvi.

Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks trešdien, 8.martā, plkst.10.00 Jēkaba ielā 10/12, 210.telpā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde