Atvieglos reģistrācijas kārtību veterinārārstiem

(17.01.2017.)

Veterinārārstiem plānots vienkāršot reģistrēšanos – turpmāk tas būs jādara tikai Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). To paredz grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, ko Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 17.janvārī, atbalstīja izskatīšanai parlamentā pirmajā lasījumā.

Patlaban saskaņā ar likumu veterinārārstu reģistrāciju veic gan PVD, gan Latvijas Veterinārārstu biedrība.

Grozījumi mazinās administratīvo slogu gan ārstiem, gan biedrībai. Saskaņā ar grozījumiem biedrība veiks tikai veterinārārstu sertifikāciju un uzturēs to reģistru. Izmaiņas arī noņems pienākumu praktizējošiem dzīvnieku ārstiem rakstiski informēt PVD par prakses sākšanu.

Likumprojekts paredz pienākumu dzīvnieku īpašniekiem turpmāk veterinārārstiem ziņot arī par nedzīvi piedzimušajiem dzīvniekiem. Patlaban likums prasa ziņot par dzīvnieka nobeigšanos, abortiem, kā arī dzīvnieku saslimšanām un infekcijām.

Grozījumi precizēs arī kompensāciju izmaksu bišu īpašniekiem. Turpmāk arī Amerikas peru puves apkarošanas laikā iznīcinātajām bišu saimēm noteiktās kompensācijas varēs saņemt pilnā apmērā, ja dzīvnieku īpašniekam būs saglabājušies pirkuma dokumenti par iegādātajām bišu saimēm. Patlaban valsts sedz zaudējumus 50 procentu apmērā no šādas bišu saimes vērtības.

Lai uzlabotu dzīvnieku uzraudzības kontroli saistībā ar Āfrikas cūku mēra straujo izplatību, turpmāk valsts galvenajam pārtikas veterinārajam inspektoram būs tiesības izdod rīkojumu par apkarošanas pasākumiem līdz brīdim, kamēr to būs izdarījusi valdība. Šāda kārtība nepieciešama, jo daudzas prasības ir saskaņojamas ar Eiropas Savienību (ES), kas ir laikietilpīgi, taču Āfrikas cūku mēra dēļ tās ir jāievieš nekavējoties, skaidro likumprojekta autori. Rīkojums attieksies uz dzīvnieku īpašniekiem, kuru dzīvnieku novietnes atrodas ES noteiktajās ierobežojumu zonās, kā arī pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktiem un kuru uzņēmumi atrodas minētajās zonās.

Grozījumi arī paredz uzdevumu valdībai noteikt diagnostikas metodes dzīvnieku akvakultūras infekcijas slimībām.

Tiesiskais regulējums attiecas uz 800 veterinārārstiem, 158 uzņēmumiem, kuros tiek turēti akvakultūras dzīvnieki, 3,7 tūkstošiem bišu saimju īpašniekiem, kā arī jebkuru dzīvnieku īpašnieku.

Veterinārmedicīnas likuma mērķis ir regulēt dzīvnieku infekcijas slimību profilaksi un apkarošanu, veterinārmedicīnisko praksi, dzīvnieku izcelsmes produktu apriti, dzīvnieku un to izcelsmes produktu importa un tranzīta veterināro kontroli un noteikt valsts un pašvaldību institūciju, kā arī personu tiesības un pienākumus attiecīgajās jomās.

Veterinārmedicīnas likuma grozījumi trīs lasījumos vēl jāatbalsta Saeimai.

 

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde