Saeimas namā preses konferencē informēs par Baltijas valstu sadarbību Rail Baltica projektā, migrācijas un demogrāfijas jautājumos

(28.10.2016.)

Piektdien, 28.oktobrī, pulksten 13.30 Saeimas Sarkanajā zālē Baltijas Asamblejas (BA) 35.sesijas ietvaros notiks preses konference. Šogad Rīgā notiekošās sesijas uzmanības centrā ir jautājumi par migrāciju, Eiropas Savienības ārējās robežas apsardzību, demogrāfisko situāciju Baltijas valstīs, kā arī reģionālās transporta infrastruktūras attīstību, īpašu uzmanību veltot Rail Baltica projektam.

Plānots, ka preses konferencē klātesošos uzrunās BA prezidents Jānis Vucāns un BA viceprezidenti Helirs Valdors Sēders (Helir-Valdor Seeder) un Ģiedre Purvaneckiene (Giedrė Purvaneckienė). Tāpat preses konferencē piedalīsies Baltijas Ministru padomes Sadarbības padomes priekšsēdētājs, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kā arī Igaunijas ārlietu ministrs Jirgens Ligi (Jürgen Ligi) un Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius).

Preses konference notiks Saeimas nama Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11 plkst.13.30 pēc 22.Baltijas Padomes dokumenta parakstīšanas. 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam ierasties Sarkanajā zālē līdz plkst.13.20. 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kuri nav akreditēti darbam Saeimā, aicināti iepriekš pieteikties Saeimas Preses dienestā.

 

Informācija par Baltijas Asambleju un Baltijas Padomi:
Latvija 2016.gada 1.janvārī uz gadu kļuva par Baltijas Asamblejas prezidējošo valsti.
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

Baltijas Padome ir Baltijas Asamblejas un Baltijas Ministru padomes jeb Baltijas valstu parlamentu un valdību sadarbības platforma. Galvenais Baltijas Padomes mērķis ir īstenot Baltijas valstu sadarbību vienlaikus likumdošanas un izpildvaras līmenī, tādējādi nodrošinot pieņemto lēmumu izpildes mehānismu. Baltijas Padomē Baltijas valstu parlamentārieši pulcējas ik gadu Baltijas Asamblejas sesijas ietvaros.

 

Saeimas Preses dienests

 

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde