Jauniešu Saeimas Prezidijs ar Valsts prezidentu pārrunā Latvijas jauniešu sabiedriskās un politiskās līdzdalības iespējas

(18.10.2016.)

6.Jauniešu Saeimas Prezidija locekļi otrdien, 18.oktobrī, tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu jauniešu sabiedriskās un politiskās darbības iespējas Latvijā.

Jauniešu Saeimas Prezidija locekļi pateicās Valsts prezidentam par iespēju tikties un pārspriest ne vien Latvijas jauniešu līdzdalības iespējas, bet arī pārrunāt aktuālos notikumus mūsu valstī un pārējā pasaulē.

Jaunieši ar Valsts prezidentu diskutēja par izglītības sistēmu mūsu valstī, īpašu uzmanību veltot arī profesionālajai izglītībai. Tāpat Jauniešu Saeimas Prezidija locekļi ar Valsts prezidentu pārrunāja jautājumus par valsts drošību un aizsardzību, ekonomiku, kā arī diskutēja par starptautiskajām aktualitātēm un Eiropas vērtībām.

Valsts prezidents R.Vējonis, novēlot Jauniešu Saeimas Prezidija locekļiem nezaudēt interesi par politiku, aicināja jauniešus uz aktīvu sabiedrisko darbību, sākot katram ar savu skolu, pilsētu un novadu.

6.Jauniešu Saeimas Prezidija locekļi ir Natālija Knipše no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Gints Jankovskis no Rīgas 14.vakara (maiņu) vidusskolas, Rendijs Kukainis no Rīgas 84.vidusskolas un Anete Biķe no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas.

Jauniešu Saeima ir Saeimas organizēts projekts jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Jauniešu Saeimas norise ir pietuvināta Latvijas Republikas Saeimas darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. Tas Jauniešu Saeimas deputātiem ļauj iepazīt likumdevēja darba specifiku, kā arī diskutēt par sev un visai sabiedrībai svarīgiem jautājumiem.


Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157673998771742
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju