Starptautiskā konferencē Saeimā diskutēs par nekustamo īpašumu darījumu procesa efektivizāciju

(14.09.2016.)

Lai diskutētu par nepieciešamajām reformām nekustamo īpašumu darījumu procesa pilnveidošanai, Saeimā piektdien, 16.septembrī, pulcēsies Latvijas un ārvalstu juristi un nozares lietpratēji. Konference “Vai vajadzīga nekustamo īpašumu darījumu procesu reforma? Iespējamo likumprojektu ex-ante izvērtējums” būs veltīta spēkā esošā normatīvā regulējuma analīzei un iespējamām izmaiņām Latvijā nekustamo īpašumu darījumu jomā. 

Konferenci Saeima un Saeimas Juridiskā komisija rīko sadarbībā ar Latvijas Zvērinātu notāru padomi. To atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un parlamenta Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš. Konferences moderators – Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras vadītājs Jānis Pleps. 

“Konferenci rīkojam laikā, kad norit aktīva diskusija par nekustamā īpašuma darījumu regulējuma pilnveidošanas iespējām. Atjaunotajā Latvijā tā ir pirmā reize, kad sabiedrībai tik nozīmīgā nekustamā īpašuma darījumu joma tiek izvērtēta no tiesiskas valsts un tiesiskās drošības aspekta,” norāda Juridiskās komisijas priekšsēdētājs G.Bērziņš. 

Diskusija nepieciešama, lai izgaismotu problēmas nekustamo īpašumu darījumu noslēgšanas un reģistrācijas procesā, iepazītu Igaunijas, Lietuvas, Vācijas un citu valstu pieredzi nekustamo īpašumu tirgus sakārtošanā, kā arī izvērtētu iniciatīvas šīs jomas normatīvā regulējuma pilnveidošanai. 

Ar savu pieredzi un viedokli konferencē dalīsies zvērināta advokāte un partnere birojā “Deloitte Legal” Ilze Znotiņa, LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras vadītājs un zvērināts advokāts, profesors Jānis Rozenfelds, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Rīgas Juridiskās augstskolas profesore, Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele un LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras profesors Kalvis Torgāns. 

Savukārt ar citu valstu pieredzi konferencē iepazīstinās Hārvarda universitātes Juridiskās fakultātes profesors Pīters Marijs (Peter Murray), Lietuvas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Mariuss Stračkaitis (Marius Stračkaitis), Tartu Universitātes lektors, zvērināts notārs Prīdu Perna (Priidu Pärna) un Freiburgas universitātes tiesību zinātņu profesors Rolfs Štīrners (Rolf Stürner). 

Konference norisināsies 16.septembrī no pulksten 10.00 līdz 15.00 Saeimas Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11. 

Diskusijas programma latviešu valodā un angļu valodā

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde