Saeimā diskutēs par sabiedrisko mediju pārvaldības reformu

(01.08.2016.)

Saeimā trešdien, 3.augustā, notiks seminārs un publiska diskusija par sabiedrisko mediju pārvaldības reformu „Vācijas sabiedrisko raidorganizāciju pārvaldības pieredze Latvijas reformas priekšlikumu gaismā. Latvijas reformas atsevišķi aspekti”. 

„Ieviešot jaunu pārvaldības modeli, svarīgi gūt pārliecību, ka esam izvēlējušies pēc iespējas efektīvāko un Latvijai piemērotāko pārvaldības formu,” uzsver Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne, piebilstot, ka Saeimas namā jau notikušas vairākas sabiedriskajām raidorganizācijām un to pārvaldības modeļiem veltītas diskusijas, tostarp ar starptautisku ekspertu līdzdalību, apliecinot šī jautājuma aktualitāti. 

Semināru un diskusiju atklās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja I.Laizāne un Konrāda Adenauera fonda vadītāja Rīgā Elizabete Bauere (Elisabeth Bauer). 

Ar priekšlikumiem Latvijas sabiedrisko mediju pārvaldības reformai semināra dalībniekus iepazīstinās Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis, bet pieredzē par Vācijas sabiedrisko mediju pārvaldību dalīsies tieslietu profesors un žurnālists Pēters Šivijs (Peter Schiwy). 

Hannoveres Mūzikas, teātra un mediju augstskolas komunikācijas un mediju zinātņu profesore Beāte Šneidere (Beate Schneider) klātesošos informēs par sabiedrisko mediju žurnālistu redakcionālās neatkarības nodrošināšanas instrumentiem. 

Par komerctiesību un administratīvo kolīziju risinājumiem sabiedrisko mediju pārvaldības reformas priekšlikumā runās zvērināts advokāts Edgars Pastars, bet par pašregulāciju un ombuda institūtu analīzi informēs labas pārvaldības un pretkorupcijas eksperte Inese Voika. 

Pasākuma otrajā daļā plānota publiska diskusija par sabiedrisko mediju pārvaldības reformas konceptuālo priekšlikumu. Lai diskutētu par sabiedrisko mediju pārvaldību, pasākumā piedalīties aicināti deputāti, eksperti, nozares pārstāvji un citas ieinteresētās personas. 

Semināru un publisko diskusiju „Vācijas sabiedrisko raidorganizāciju pārvaldības pieredze Latvijas reformas priekšlikumu gaismā. Latvijas reformas atsevišķi aspekti” organizē Saeima sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu un Kultūras ministriju. 

Pasākums notiks 3.augustā no pulksten 9.00 līdz 15.00 Saeimas Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11, un tā norisei varēs sekot līdzi arī tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

Pprogramma: http://titania.saeima.lv/LIVS/SaeimasNotikumi.nsf/0/40deca936414d9f9c225800200277738/$FILE/programma.pdf

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 4.jūnijā