Ināra Mūrniece: komunisma upuru piemiņas memoriāls Otavā būs cieņas apliecinājums arī mūsu tautai

(16.04.2016.)

 Pēc Otrā pasaules kara Kanāda kļuva par mājām tūkstošiem latviešu. Mēs nekad neaizmirsīsim totalitārā komunistiskā režīma noziegumus pret cilvēci, un komunisma upuru piemiņas memoriāla izveide Otavā būtu cieņas apliecinājums Centrāleiropas un Austrumeiropas izcelsmes etniskajām kopienām. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, oficiālās vizītes Kanādā ietvaros tiekoties ar nevalstiskās organizācijas “Tribute to Liberty” vadību – Ludviku Klimkovski (Ludwik Klimkowski) un Alīdu Forstmanis (Alide Forstmanis).

 Šī organizācija strādā pie komunisma upuru piemiņas memoriāla izveides Otavā. Arī Latvija ziedojusi līdzekļus šīs piemiņas vietas tapšanai.

 “Komunistiskā režīma nežēlība salauza daudzu tautu cilvēku likteņus, arī latviešu. Gandrīz katras latviešu dzimtas vēsturē ir traģiski pagātnes stāsti, par kuriem ir svarīgi runāt arī šodien, skaidrojot mūsu valsts vēsturi. Tādēļ Latvijas vārdā izsaku visdziļāko pateicību organizācijas aktīvistiem, kuri iestājas par nepieciešamību skaidrot un pieminēt šo skumjo vēstures lapaspusi starptautiskajai sabiedrībai,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

 Kanādā dzīvo aptuveni astoņi miljoni komunisma represijās cietušo tautu pārstāvju, tostarp 25 tūkstoši latviešu. Piemiņas memoriāla izveide veicinātu sabiedrības apziņu un zināšanas par totalitārā komunistiskā režīma represijām pret šīm tautām, sacīja Saeimas priekšsēdētāja un pateicās organizācijai “Tribute to Liberty” par līdzšinējo darbu.

 Saeimas priekšsēdētāja no 13. līdz 18.aprīlim uzturas oficiālā vizītē Kanādā. I.Mūrnieci vizītē pavada Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš. Kanādā Latvijas parlamenta delegāciju pavada Latvijas vēstnieks Kanādā Juris Audariņš.

 

 Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 2.oktobrī
13:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde