Saeima galīgajā lasījumā rīt lems par grozījumiem likumos nacionālās drošības stiprināšanai

(24.02.2016.)

Saeima ceturtdien, 25.februārī, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Nacionālās drošības likumā, Nacionālo bruņoto spēku likumā un Ministru kabineta iekārtas likumā, ar kuriem paredzēts pilnveidot valsts augstāko amatpersonu un institūciju rīcību valsts ārēja apdraudējuma gadījumā. Izmaiņas likumos rosinājis Valsts prezidents Raimonds Vējonis. 

Rītdienas sēdes darba kārtībā galīgajā lasījumā ir arī grozījumi Dzelzceļa likumā un saistītās izmaiņas likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”. Izmaiņas nepieciešamas, lai pilnveidotu dzelzceļa nozares regulējumu - izveidotu vienu regulējošo iestādi dzelzceļa nozarē, kā arī ieviestu Eiropas Savienības prasības vienotas Eiropas dzelzceļa telpas izveidē. 

Tāpat izskatīšanā galīgajā lasījumā ir grozījumi Arhīvu likumā, kas paredz atteikties no arhīvu speciālistu sertifikācijas. 

Vēl galīgajā lasījumā deputāti lems par piecu nekustamo īpašumu nodošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei un grozījumiem likumā, ar kuriem paredzēts noņemt iepriekš noteiktos apgrūtinājumus Rīgas Ebreju kopienas īpašumā jau iepriekš nodotajam zemesgabalam un ēkai Rīgā. 

Pirmajā lasījumā rītdienas sēdē plānots konceptuāli lemt par grozījumiem likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”, kas nepieciešami, lai nodrošinātu to valsts dzīvojamo māju privatizācijas uzsākšanu, kuras Ministru kabinets pēc 2014.gada 31.decembra nodevis privatizācijai. 

Savukārt otrajā lasījumā deputāti vērtēs priekšlikumus grozījumiem Saeimas Kārtības rullī, jo no Saeimas darbu reglamentējošā likuma paredzēts izslēgt normas par parlamenta piekrišanu deputāta izdošanai administratīvai sodīšanai.  

Darba kārtībā rīt ir arī Saeimas lēmuma projekts par šī gada ziemas sesijas slēgšanu 21.martā un pavasara sesijas sākšanu 29.martā. Vēl plānots skatīt arī lēmuma projektu par Ligitas Vīksnas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi. 

Saeimas 25.februāra sēdes darba kārtībā ir 18 jautājumi. 

Ceturtdien pulksten 17.00 Saeimas Sēžu zālē paredzēta ministru atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde