Saeimas namā diskutēs par sabiedrisko raidorganizāciju lomu demokrātiskā sabiedrībā

(18.02.2016.)

Saeimā piektdien, 19.februārī, notiks prezentācija un diskusija „Konstruktīvās ziņas – sabiedrisko mediju atbildība”, kurā spriedīs par sabiedrisko raidorganizāciju lomu demokrātiskā sabiedrībā.

„Latvijas informatīvās telpas stiprināšana ir svarīgs uzdevums, kas prasa lielu atbildību no plašsaziņas līdzekļu un mediju politikas veidotāju puses. Latvijas mediju skaits ir ierobežots, un tiem nākas konkurēt ar citās valstīs radīto saturu. Lai nodrošinātu informatīvās telpas aizsardzību, bez kvantitātes svarīga ir mediju kvalitāte,” uzsver Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne, piebilstot, ka pasākuma mērķis ir veicināt izpratni par mediju atbildību konstruktīvu ziņu veidošanā.

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja I.Laizāne.

Ar konstruktīvo ziņu konceptu diskusijas dalībniekus iepazīstinās koncepta autors, Dānijas sabiedriskās raidorganizācijas vadītājs Ulriks Hāgerups (Ulrik Haagerup). Viņa izstrādātais koncepts mainījis Dānijas sabiedriskās raidorganizācijas redakcionālo politiku attiecībā uz ziņu fokusu. Konstruktīvo ziņu koncepts guvis starptautisku ievērību, nokļūstot daudzu Eiropas valstu mediju ekspertu un mediju politikas veidotāju uzmanības centrā. 

Diskusijas dalībniekus uzrunās arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas vietniece Dace Ķezbere, kura stāstīs par NEPLP lomu un atbildību sabiedriskā pasūtījuma izstrādes procesā. Savukārt par Latvijas Televīzijas atbildību, raugoties sabiedriski politiskā kontekstā, stāstīs VSIA „Latvijas Televīzija” valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Pasākumā piedalīties aicināti deputāti, raidorganizāciju vadītāji, žurnālisti un akadēmiskās vides pārstāvji, lai diskutētu par mediju atbildību un lomu mūsdienu sabiedrībā.

Prezentāciju un diskusiju „Konstruktīvās ziņas – sabiedrisko mediju atbildība” organizē Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Pasākums notiks 19.februārī no pulksten 10.00 līdz 12.30 Saeimas Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11, un tā norisei būs iespējams sekot līdzi arī tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

 

Pasākuma programma

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 5.jūnijā
14:15  Saeimas Prezidija sēde
14:30  Saeimas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas deputātu tikšanās ar Kosovas Republikas Ārlietu ministrijas pārstāvjiem