Ināra Mūrniece jauno Japānas vēstnieci aicina uz ciešāku sadarbību ekonomikā

(15.12.2015.)

“Esmu gandarīta, ka nākat no akadēmiskās vides un jūsu specialitāte ir ekonomika. Tieši šīs divas jomas – izglītība un ekonomika – ir mūsu valstu divpusējo attiecību centrā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 15.decembrī, Saeimas namā tiekoties ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Mariko Fudži (Mariko Fujii). Vēstniece Latvijas parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē. 

I.Mūrniece uzsvēra, ka abas valstis saista cieša parlamentārā sadarbība, par ko liecina gan aktīvais Saeimas Ārlietu komisijas darbs ar Japānas kolēģiem, gan nesenā Japānas deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu priekšsēdētāja Hirofumi Nakasone (Hirofumi Nakasone) vizīte mūsu valstī.

Latvijai un Japānai ir izveidojusies laba sadarbība transporta un loģistikas jomā, un mēs esam atvērti jaunām investīcijām metālapstrādē un mašīnbūvē, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, kā arī citās nozarēs, sacīja Saeimas priekšsēdētāja. Abu valstu savstarpējās tirdzniecības apjomi pieaug.

Ekonomisko sadarbību vienkāršotu konvencijas par izvairīšanos no nodokļu dubultās uzlikšanas noslēgšana, un mūsu valsts ir ieinteresēta pēc iespējas drīzākā tās noslēgšanā, pauda I.Mūrniece. 

Saeimas priekšsēdētāja pateicās Japānai par konsekvento un aktīvo atbalstu mūsu valsts uzņemšanai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). 

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157661851057030
Video: https://www.youtube.com/watch?v=7y31hhyRp-4
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju