Deputāti atbalsta Rēzeknes Augstskolas pārdēvēšanu par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju

(25.11.2015.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 25.novembrī, pauda konceptuālu atbalstu likumprojektam, kas apstiprina Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Satversmi. Dokuments paredz Rēzeknes Augstskolu pārdēvēt par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Lēmumu par nosaukuma maiņu augstskolas Satversmes sapulce pieņēma 2012.gada 18.decembrī. Kā norāda likumprojekta autori, augstskolas nosaukumā nolemts iekļaut vārdu „tehnoloģijas”, jo izglītības iestādes mērķis ir specializēties studiju virzienos, kas vērsti uz tehnoloģiju un tehnoloģisku inovāciju ieviešanu. Izvēlētais fokuss palīdz stiprināt augstskolas stratēģisko lomu ne vien Latgales reģionā, bet arī pārējā Latvijā un Eiropā.

Augstskola ir tiesīga saukties par akadēmiju, ja vismaz pusei no akadēmiskajos amatos ievēlētajām personām ir doktora zinātniskais grāds.

Iepriekšējā augstskolas Satversme apstiprināta 2007.gada 26.aprīlī. Ņemot vērā 2011.gada grozījumus Augstskolu likumā, nepieciešams precizēt augstskolas Satversmi, lai tā atbilstu Augstskolu likumam.

Jaunajā Satversmē, ņemot vērā akadēmiskā un vispārējā personāla skaita kritumu augstskolā, attiecīgi no 80 līdz 60 samazināts Satversmes sapulces locekļu skaits, reglamentēta augstskolas pārstāvniecību veidošana un darbība, kā arī precizēta pārskatu publicēšanas kārtība.

Likumprojekts „Par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Satversmi” Saeimā vēl jāizskata trīs lasījumos.

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 28.maijā