Deputāti satraukti par asistenta pakalpojuma samazināšanu cilvēkiem ar invaliditāti

(24.11.2015.)

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti trešdien, 25.novembrī, komisijas sēdē iztaujās atbildīgo iestāžu pārstāvjus par  situāciju asistenta pakalpojumu pieejamībā cilvēkiem ar invaliditāti.

“Komisijā vērsušies vairāki cilvēki, paužot sašutumu par valdības ieceri no nākamā gada līdz divām stundām nedēļā ierobežot asistenta pakalpojumu brīvā laika pavadīšanai. Kā tad rīkoties, ja teātris, koncerts vai cits pasākums ilgst trīs vai četras stundas? Neskatoties uz priekšlikuma absurdo dabu, tas jau diemžēl guvis valdības akceptu. Trešdien iztaujāsim labklājības ministru Uldi Auguli un atbildīgos ierēdņus, lūdzot detalizēti skaidrot šādas normas pamatojumu,” uzsver Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča. 

A.Barča norāda, ka komisijā ir saņemtas arī sūdzības par lielo birokrātiju un papīra darbiem, ar kuriem jāsastopas, lai saņemtu valsts apmaksātus asistenta pakalpojumus. 

Sēdē aicināti piedalīties Labklājības ministrijas, Valsts kontroles, Finanšu ministrijas, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas „SUSTENTO” un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Saeima veikusi izmaiņas Invaliditātes likumā, no 2013.gada paredzot tiesības cilvēkiem ar I un II invaliditātes grupu un bērniem ar invaliditāti no piecu līdz 18 gadu vecumam pašvaldībā saņemt valsts budžeta apmaksātu asistenta pakalpojumu līdz 40 stundām nedēļā. Patlaban kritēriji asistenta pakalpojuma apjoma noteikšanai paredz, ka brīvā laika pavadīšanai asistenta pakalpojumus var izmantot ne vairāk par 10 stundām nedēļā. 

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sociālās drošības apakškomisijas sēde notiks trešdien, 25.novembrī, plkst.10.00 Jēkaba ielā 10/12, 210.telpā.
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde