Baltijas parlamentārieši aicina uz aktīvāku sadarbību kiberdrošības jomā

(20.11.2015.)

Baltijas valstu parlamentārieši piektdien, 20.novembrī, aicināja Igauniju, Latviju un Lietuvu uz aktīvāku sadarbību kiberdrošības jomā. Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notiekošajā Baltijas Asamblejas (BA) 34.sesijā deputāti norādīja, ka laikā, kad digitālā pasaule kļūst arvien ievainojamāka, mūsu reģiona valstīm kopīgiem spēkiem jāspēj efektīvāk stāties pretim mūsdienu pasaules izaicinājumiem.

BA 34.sesijā pieņemtajā rezolūcijā BA aicina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas parlamentus un valdības koordinēt kiberdrošībai paredzētos aizsardzības budžeta piešķīrumus, kā arī veicināt visu triju Baltijas valstu brīvprātīgo kiberaizsardzības speciālistu sadarbību.

Tāpat sesijā parlamentārieši mudināja valdības uz aktīvāku rīcību, lai Baltijas valstis īstenotu kopīgus medicīnas ierīču iepirkumu un zāļu aizdošanas projektus. BA 34.sesijas rezolūcijā uzsvērta nepieciešamība sekmēt Partnerības līguma par vienotiem zāļu un medicīnas ieroču iepirkumiem un centralizēti iepērkamo zāļu un medicīnas ierīču aizdošanu izpildi.

Paužot bažas par terorisma pieaugumu un pārmaiņām drošības situācijā Eiropas Savienībā (ES), rezolūcijā Baltijas valstis aicinātas nodrošināt un saglabāt aizsardzības finansējumu 2 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta, kā arī uzsvērta nepieciešamība uzsākt sarunas par kopīgiem iepirkumiem militārajām vajadzībām. Tāpat BA aicina aktivizēt sadarbību ES austrumu robežas stiprināšanā.

Parlamentārieši mudina izpildvaras uz aktīvāku rīcību Rail Baltica projekta attīstībai un saskaņotu Baltijas valstu eksporta veicināšanu uz attāliem tirgiem, kā arī rosina tās izstrādāt kopīgus Baltijas valstu mārketinga pasākumus eksportam uz starptautiskajiem tirgiem.

BA 34.sesija notiek Lietuvas galvaspilsētā Viļņā no 19. līdz 20.novembrim.

 

Informācija par BA:
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienaskārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

Fotogrāfijas no BA 34.sesijas
Izmantošanas noteikumi

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde