Saeimas bibliotēkā atklāta izstāde “Rīgas pilij - 500”

(20.11.2015.)

Saeimas bibliotēkā no piektdienas, 20.novembra, apskatāma izstāde “Rīgas pilij -500”. Izstādi sagatavojis Latvijas Nacionālais vēstures muzejs par godu Rīgas pils pastāvēšanas 500.gadadienai. Izstādi var apskatīt ikviens interesents, piesakoties ekskursijai Saeimā.

Izstāde ieskicē Rīgas pils gadsimtiem garo vēsturi, īpaši akcentējot pēdējo 100 gadu vēstures posmu. Izstāde stāsta par Rīgas pili ordeņa, poļu un zviedru laikos. Tajā aplūkojami pils dažādie interjeri 17.gadsimtā, kā arī Vidzemes gubernatori Rīgas pilī. Savukārt Padomju okupācijas gados priekšpils daļa tika nodota bērnu rīcībā - tur atradās Rīgas pionieru pils. Agrākajās reprezentācijas telpās noritēja dažādu pulciņu nodarbības.

Šogad decembrī tiek pabeigti priekšpils daļas un austrumu piebūves rekonstrukcijas un restaurācijas darbi un pilī atkal atgriežas Valsts prezidents.

Pils visā savas pastāvēšanas laikā ir bijusi Latvijas teritorijā valdošās varas pārvaldes centrs. 

Rīgas pils un tās Svētā gara tornī plīvojošais sarkanbaltsarkanais karogs kopš brīvības cīņām ir kļuvis par vienu no mūsu valsts neatkarības simboliem. Pēc neatkarības izcīnīšanas Rīgas pils kļuva par Valsts prezidenta rezidenci. Tās vajadzībām tika izbūvēta svētku zāle un kā jaunās varas simbols uzcelts Trīszvaigžņu tornis. Rīgas pilī ir notikuši daudzi atjaunotās valsts oficiālie pasākumi, kā arī dažādu valstu vadītāju vizītes.

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
12:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres attālināta tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga viceprezidenti Yvonne Magwas
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem