Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece: pat visattālākajā Latvijas nostūrī cilvēki nedrīkst justies aizmirsti

(17.09.2015.)

Piektdien, 18.septembrī, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece reģionālā vizītē apmeklēs Ludzu un Zilupi.  Šī ir ceturtā Saeimas priekšsēdētājas vizīte Latgalē un otrā, kuras laikā viņa tiekas ar jaunsargiem un jaunsardzes instruktoriem. 

„Šādas vizītes man ir svarīgas, jo pat visattālākajā Latvijas nostūrī cilvēki nedrīkst justies aizmirsti”, sacīja I.Mūrniece. „Katras šādas vizītes laikā sastopos ar cilvēkiem, kuri pašaizliedzīgi, ļoti vienkāršos apstākļos veic svarīgu, valstisku darbu – apmāca jaunsargus, iesaistās zemessardzē, sargā robežu, māca un mācās latviešu valodu, uztur latgaliskas un latviskas tradīcijas, saimnieko, nodrošina darba vietas.” 

Piektdien no rīta Zilupes vidusskolā I.Mūrniece tiksies ar 317.Zilupes jaunsargu vienības jaunsargiem un vienības komandieri Valeriju Meškovski. Kapteinis V.Meškovskis un viņa vienības jaunsargu pārstāvji ar Saeimas priekšsēdētāju ir tikušies jau iepriekš. 

„Zilupē jaunsargu vienība nodibināta 2012.gada oktobra sākumā, un par 317.jaunsargu vienības instruktoru kļuva Valerijs Meškovskis - nesen pensionējies robežsardzes kapteinis, kuram bija liela pieredze robežsardzē un arī interese par jaunsargu kustību,” pauž Saeimas priekšsēdētāja. 

Zilupes vidusskola, kuras jaunieši aktīvi iesaistījušies jaunsargu kustībā, šajā mācību gadā sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu Zilupes novada iedzīvotājiem organizē bezmaksas latviešu valodas kursus. 

Pēc tikšanās ar jauniešiem Saeimas priekšsēdētāja Zilupes pašvaldībā tiksies ar bezpartejisko Zilupes novada mēru Oļegu Agafonovu. 

Pēcpusdienā I.Mūrniece tiksies ar Ludzas medicīnas centra darbiniekiem un centra valdes locekli, dakteri Juri Atstupenu, kā arī Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieku Edgaru Mekšu. 

Mediju pārstāvji vizītes atspoguļošanai aicināti sazināties ar Saeimas priekšsēdētājas biroja vadītāju Ritu Našenieci, zvanot 29498506.

 

Saeimas Preses dienests

 

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju