Aizvadītajā mācību gadā skolu programmā „Iepazīsti Saeimu” iesaistījušies teju 800 skolēni

(01.06.2015.)

Aizvadītajā mācību gadā parlamenta skolu programmā „Iepazīsti Saeimu” iesaistījušies gandrīz 800 skolēnu no 26 skolām visā Latvijā. Programma interaktīvas lekcijas veidā jauniešiem dod iespēju iepazīt un izprast parlamenta ikdienas darbu, kā arī noskaidrot, kā likumdošana ietekmē viņu dzīvi un kā jaunieši paši var tajā līdzdarboties. 

Saeimā izstrādātā interaktīvā prezentācija ļauj skolēniem nostiprināt un papildināt mācību stundās gūtās zināšanas par mūsu valsts politisko sistēmu un parlamenta darbu. Jauniešiem tā ir iespēja arī uzdot jautājumus un balsojumos paust savu nostāju. 

Programmas mērķis ir radīt jauniešos interesi par politiskajiem procesiem Latvijā, rosināt sekot tiem līdzi un iesaistīties, kā arī izglītot par Saeimu - tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, kā arī par demokrātiju un sabiedrības līdzdalību. 

Skolu programmas lekciju iespējams noklausīties arī Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā, apvienojot to ar parlamenta sēdes apmeklējumu un ekskursiju pa Saeimas namu. 

Pēc piedalīšanās skolu programmas lekcijā katra klase saņem Saeimas priekšsēdētājas parakstītu apliecinājumu par dalību tajā. 

Kopš skolu programmas uzsākšanas pirms trim gadiem tajā piedalījušies turpat četri tūkstoši skolēnu no 84 skolām. Programmā var iesaistīties ikviena skola, un patlaban interaktīvajai lekcijai nākamajā mācību gadā pieteikušās 34 skolas. 

Pieteikties lekcijai var, zvanot pa tālruni 67087321 vai sūtot e-pastu uz info@saeima.lv

Saeimas mājaslapā izveidotajā kartē var aplūkot, kuru skolu audzēkņi ir piedalījušies skolu programmas lekcijā. Mājaslapā arī pieejama pieteikuma anketa parlamenta apmeklējumam un cita informācija - https://www.saeima.lv/lv/sabiedribas-lidzdaliba/skolu-programma-iepazisti-saeimu.

 

Saeimas Preses dienests

 

 

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde