Deputāti ar Ministru prezidenti pārrunā prioritātes Baltijas valstu sadarbībā

(27.05.2015.)

Reģionālās drošības stiprināšanai, stratēģiskajai komunikācijai un kiberdrošībai ir jābūt prioritārajām jomām Baltijas valstu sadarbībā. Par to trešdien, 27.maijā, bija vienisprātis Saeimas Baltijas lietu apakškomisijas deputāti un Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Puses tikās, lai pārrunātu Baltijas Asamblejas (BA), Baltijas Ministru padomes (BMP) un Baltijas jūras parlamentārās konferences (BJPK) sadarbību nākamajā gadā, kad Latvija kļūs par prezidējošo valsti šajos trīs formātos.

„Drošības izaicinājumi, ar kuriem patlaban saskaras Eiropa, ir mainījuši gan Eiropas Savienības, gan tās dalībvalstu dienas kārtību. Tāpēc Latvija kā nākamā prezidējošā valsts trīs Baltijas valstu un Baltijas jūras valstu sadarbības formātos kā prioritātes sadarbības partneriem piedāvās ar drošību saistītas jomas,” akcentē apakškomisijas priekšsēdētājs un BA Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns, skaidrojot, ka darbs pie nākamgad gaidāmo trīs prezidentūru darba kārtības sācies jau tagad.

Tiekoties ar Ministru prezidenti apspriesta iespēja veidot kopīgu Baltijas valstu augstākās izglītības iestādi iekšlietu un robežsardzes jomā.

Tāpat sanāksmes laikā tika pārrunāti Austrumu partnerības Rīgas samita rezultāti. Sarunā uzsvērts, ka BA aktīvi sadarbojas ar Austrumu partnerības valstīm – Gruziju, Ukrainu, Azerbaidžānu un Moldovu, piedāvājot tām savu sadarbības pieredzi un organizējot apmācību programmas.

Informācija:
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu sadarbības organizācija, kas dibināta ar mērķi koordinēt Baltijas valstu sadarbību parlamentārā līmenī, diskutēt par jautājumiem un projektiem, kas kopīgi visām trim reģiona valstīm, kā arī, lai paustu kopīgu nostāju par politiskiem, ekonomiskiem, sociāliem un kultūras jautājumiem Eiropas Savienības un starptautiskajā līmenī. BA veido nacionālās delegācijas - 12 līdz 20 deputāti no katras Baltijas valsts parlamenta.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde