29.maijā notiks ikgadējais Saeimas un NVO forums

(28.05.2015.)

Piektdien, 29.maijā, Saeimas namā notiks Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forums „Līdzdalība, vienlīdzība un solidaritāte – mūsdienu vērtības ceļā uz drošību un brīvību.”  

Forumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un portāla „manabalss.lv” vadītāja Madara Peipiņa. 

Saeimas un NVO foruma darbs tiks organizēts trīs paralēlās darba sesijās. Pirmā būs veltīta pilsoniskās sabiedrības lomai drošības stiprināšanā, un tās darbs noritēs divos tematiskajos blokos. Pirmā bloka – „Drošība kā pamats cilvēka un valsts attīstībai” – darbu vadīs Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis un biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš. Savukārt darbu otrajā blokā „Pilsoniskās sabiedrības pienesums Latvijas drošībai: skats no diasporas kopienām ārpus Latvijas” vadīs Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš un Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētājs Aldis Austers.  

Foruma otrajā sesijā plānots runāt par sociālo uzņēmējdarbību sociālās nevienlīdzības mazināšanai. To vadīs Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un līdzvadīs biedrības „Latvijas Samariešu apvienība” direktors Andris Bērziņš.  

Savukārt trešo sesiju plānots veltīt sabiedrības līdzdalībai izglītības kvalitātes nodrošināšanā. Šo sesiju vadīs Baltijas Asamblejas Izglītības, zinātnes un kultūras komitejas priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Mežulis un līdzvadīs Latvijas Vecāku foruma valdes locekle Jana Simanovska.  

Apkopojot foruma pirmajā daļā gūtās atziņas, pēcpusdienā plānots uzklausīt darba sesiju ziņojumus.  

Saeimas nama Lielajā vestibilā NVO foruma ietvaros būs apskatāma fotoizstāde „Pārtikas neredzamā puse”. Tajā varēs aplūkot, kā starptautiski atzīti fotogrāfi dokumentējuši zemnieku dzīvi dažādās pasaules valstīs, atainojot gan tradicionālo lauksaimniecību, sadzīvi un kultūru, gan dabai nodarīto kaitējumu agresīvas lauksaimniecības rezultātā. 

Kopš parlaments 2006.gadā pieņēma deklarāciju, kurā noteikti Saeimas un NVO sadarbības principi un veicamie uzdevumi sadarbības pilnveidošanai, forums kļuvis par ikgadēju tradīciju. Šis būs jau devītais Saeimas un NVO forums. 

Saeimas un NVO forums piektdien, 29.maijā, darbu sāks pulksten 10.00, un tā darbam tiešraidē varēs sekot līdzi Saeimas mājaslapā www.saeima.lv

Foruma programma pieejama http://ej.uz/1doc

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas kopsēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:00  Nacionālās drošības komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kopsēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
19:00  Nacionālās drošības komisijas sēde