Saeimas komisija noslēdz darbu pie likuma izmaiņām Iekšējās drošības biroja darbības nodrošināšanai

(20.05.2015.)

Lai nodrošinātu Iekšējās drošības birojā kvalificēta personāla piesaisti, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti trešdien, 20.maijā, noslēdza darbu pie izmaiņām vairākos likumos. Izmaiņas saistītas ar pērn Saeimā pieņemto likumu, kas nosaka šī biroja kompetenci.

Šī biroja darbinieku uzdevums ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu amatpersonas un darbinieki, Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas, ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki. Biroju uzraudzīs iekšlietu ministrs.

Likumprojekts paredz, ka Iekšējās drošības birojā darbā pieņemtajām amatpersonām piešķir speciālās dienesta pakāpes. Piemēram, virsleitnanta pakāpi varēs iegūt persona, kurai būs divu vai vairāk gadu pieredze noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā vai operatīvās darbības pasākumu veikšanā, savukārt pulkvežleitnanta – ja personai būs 14 vai vairāk gadu pieredze.

Iekšlietu ministrijas (IeM) pārstāvji iepriekš komisijas deputātus informēja, ka darbā šajā birojā varēs pieņemt personu, kas ir vecāka par 40 gadiem un kurai ir vismaz divu gadu pieredze noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā vai operatīvās darbības pasākumu veikšanā. Tas saistīts ar to, lai birojā varētu strādāt, piemēram, personas, kurām ir bijusi pieredze prokuratūrā, tiesā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un kas pašlaik nedien iekšlietu sistēmas iestādēs, sacījuši IeM pārstāvji.

Kopumā Iekšējās drošības birojā strādās 121 darbinieks, teikts likumprojekta anotācijā. Plānots, ka birojs būs pilnībā nokomplektēts ar kvalificētiem speciālistiem līdz 2019.gada 31.decembrim.

Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā, grozījumi Šengenas informācijas sistēmas darbības likumā, kā arī grozījums

Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā trešajā galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimai. 


Komisijas sēdes fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157653139496041
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde