Saeimas priekšsēdētāja pasniegs pateicības rakstus 1991.gada barikāžu dalībniekiem

(29.04.2015.)

Lai pateiktos par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gada janvārī - augustā, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 1.maijā, Saeimas namā pasniegs pateicības rakstus barikāžu dalībniekiem. 

Pateicības rakstu pasniegšanas tradīcija tika aizsākta 2013.gada 21.augustā – dienā, kurā pirms 22 gadiem noslēdzās Latvijas Republikas de facto neatkarības atjaunošana. 

Saeimas priekšsēdētāja pateicības rakstus piektdien plāno pasniegt 118 barikāžu dalībniekiem. 

Pateicības rakstu barikāžu dalībniekam piešķir par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī par barikāžu dalībnieku morālo un materiālo atbalstīšanu. To piešķir tikai tādai personai, kas nav apbalvota ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. 

Vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku jau ir apbalvoti ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, taču, ņemot vērā aizvien lielo cilvēku interesi godināt un izteikt pateicību par paveikto barikāžu laikā, Barikāžu piemiņas zīmes valde nolēma iedibināt pateicības rakstu. 

Ierosinājumu par pateicības raksta piešķiršanu var iesniegt jebkura persona, izņemot pašu apbalvojamo. 

Svinīgais pateicības rakstu pasniegšanas pasākums piektdien, 1.maijā, notiks Saeimas nama Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11, pulksten 14.00.


Saeimas Preses dienests 

Svētdien, 22.maijā